Podľa štatistík Windows 10 naďalej rastie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Podľa štatistík Windows 10 naďalej rastie

Novinky

Podľa štatistík Windows 10 naďalej rastie

Aj keď mal Windows 10 relatívne pomaly nástup v porovnaní s úspešnejšími systémami, tak už po nejakej dobe môžeme konštatovať, že Windows 10 pomaly ale určite rastie. Jeho podiel na trhu medzi všetkými operačnými systémami sa blíži k 12% percentám. V decembri minulého roka Windows 10 dosahoval ešte len 10%.

Dohromady do dnešného dňa bol Windows 10 nainštalovaný už vyše 200 miliónov krát. Pre majiteľov Windows phone ide o dobré správy, keďže Windows 10 na počítači a na telefóne je prakticky to isté. S nárastom popularity bude stúpať aj množstvo aplikácií a podpory.

Nižšie na grafe môžete vidieť trhový podiel operačných systémov

win

Ešte väčší nárast môžeme očakávať na konci tohto roka, keďže väčšina uživateľov bude chciet využiť zadarmo aktualizáciu na Windows 10 zo staršieho systému.

TIP  Smartfón Xiaomi Mi A2 sa objavil v e-shope. Poznáme cenu ako aj špecifikácie. Revolúcia to však nebude

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.