Windows 10 April Update spôsobuje problémy s mikrofónom, reproduktormi ale aj s myškou. Ako tieto problémy odstrániť? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows 10 April Update spôsobuje problémy s mikrofónom, reproduktormi ale aj s myškou. Ako tieto problémy odstrániť?

windows 10 april update

Windows 10

Windows 10 April Update spôsobuje problémy s mikrofónom, reproduktormi ale aj s myškou. Ako tieto problémy odstrániť?

Aj keď je Aprílová aktualizácie operačného systému Windows 10 dostupná len niekoľko dní, má na konte množstvo problémov a nedostatkov, ktoré si používatelia všimli hneď po prvom zapnutí ich zariadenia po aktualizovaní systému. Najväčšie problémy sa objavujú v súvislosti s reproduktormi, mikrofónmi, sekajúcimi myškami, ale aj s niektorými aplikáciami. Množstvo problémov je spôsobených nekompatibilnými ovládačmi niektorých zariadení, no väčšinu problémov dokážete odstrániť behom pár minút. Ešte pred oboznámením sa so všetkými chybami a riešeniami ako ich odstrániť vás chceme upozorniť, že chyby sa na niektorých zariadeniach vôbec nemusia vyskytovať a tým pádom si nemusíte robiť zbytočné stresy, pokiaľ ste si novú aktualizáciu ešte nestiahli a máte tak v pláne urobiť v najbližšej dobe.

Chyby vyskytujúce sa po novej aktualizácií a návod, ako tieto problémy odstrániť

  • Nefungujúci mikrofón: Prejdite do Nastavení a do vyhľadávacieho poľa napíšte “Nastavenia ochrany osobných údajov pre mikrofón” a uistite sa, že máte zapnutú položku Povoliť aplikáciám prístup k mikrofónu.
  • Problémy s reproduktormi: Vyzerá to tak, že nová aktualizácia úplne zmazala predošlé nastavenia reproduktorov. Reproduktory stačí opätovne pripojiť a nakonfigurovať podľa vašich potrieb.
  • Sekajúci kurzor myši: Pohyby a zrýchlenie kurzoru myši sú po novej aktualizácií naozaj nevyspytateľné. Na tento problém zatiaľ neexistuje žiadne známe riešenie.
  • Oneskorenie skratky Alt-Tab: Pokiaľ sa stretávate s týmto problémom, odporúčame vypnúť Asistenta na lepšie sústredenie, ktorý sa nachádza v systémových nastaveniach.
  • Prehliadač Edge sa nezapína: Ďalší celkom nepríjemný problém, ktorý momentálne nedokážeme odstrániť.
  • Chýbajúce kontextové menu: Niektorí používatelia hlásia chýbajúce kontextové menu na Paneli úloh. Oprava tohto problému zatiaľ nie je k dispozícii.
  • Žiadne aktualizácie mikrokódu: Zatiaľ nie je známe, či je v novej aktualizácii implementovaná ochrana pred chybou Spectre, ktorá vyčíňala pred niekoľkými mesiacmi. O tomto probléme bude Microsoft zrejme čoskoro informovať verejnosť.
  • Úplné zamrznutie prehliadača Google Chrome: Žiadny normálne riešenie na odstránenie tohto problému sa nenašlo, no niektorí používatelia s tým problémom hlásia, že po zamrznutí stačí zatvoriť laptop, poprípade uspať počítač a po opätovnom zapnutí pôjde všetko ako po masle.
  • Problémy s grafickým rozhraním po aktualizovaní: S týmto problémom som sa stretol aj ja osobne. Ovládače grafickej karty boli po nainštalovaní aktualizácie celkom zmetené a stretol som sa s úplným zozelenaním oboch obrazoviek. Počítač stačilo natvrdo reštartovať.
TIP  Zoznámte sa s novou technológiou Huawei Cloud PC. Váš Android smartfón dokáže ihneď zmeniť na zariadenie s Windows 10

Pomohli sme Vám? S akými problémami ste sa stretli Vy? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.