Windows 10 64-bit je voľbou číslo 1 pre hráčov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Windows 10 64-bit je voľbou číslo 1 pre hráčov

Novinky

Windows 10 64-bit je voľbou číslo 1 pre hráčov

Počítačovi hráči prehovorili. Windows 10 64-bitová verzia sa rýchlo stala voľbou čislo jeden pre počítačových hráčov.

Náznaky tohto trendu existovali už skôr, keďže Steam pravidelne zbiera štatistiky o počitačových hráčoch. Už vopred sa predpokladalo, že Windows 10 sa na Steame stane najpoužívanejším operačným systémom tento alebo budúci mesiac.

U PC hráčov je nástup Windows 10 najrýchlejší spomedzi všetkých ostatným skupín. Ako môžete vidieť na tomto linku, tak Windowsu 10 trvalo iba 8 mesiacov, kým predbehol Windows 7 u PC hráčov.

gamers

Windows 7 64-bit bol u uživateľov Steamu veľmi dlho voľbou číslo jeden, ale posledný mesiac spadol jeho podiel o 1.22% na 32.99%, a teda stratil prvenstvo pred Windows 10. Windows 64-bit zase narástol posledný mesiac o 2.96% a stal sa jedničkou s celkovým trhovým podielom na Steame s 36.97%.

Windows 8.1 64-bit taktiež stráca podiel. Len posledný mesiac prišiel o 0.31% na celkových 12.93%.

Ak ale započítame Windows 7 obidve verzie (64 a 32 bit), tak stále si Windows 7 udržuje prvenstvo. Očakáva sa ale, že v najbližšej dobe o toto prvenstvo príde.

Vyzerá to tak, že taktika Microsoftu o exkluzivite DirectX12 na Windows 10 sa začína vyplácať. Teda pokiaľ ide o PC hráčov.

 

TIP  YouTube ponúkne nový režim Inkognito, ktorý utají našu históriu a aktivitu
Pokračuj v čítaní

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.