Whiteboard je nová „tabuľa“, ktorá umožní v reálnom čase jej editovanie prostredníctvom digitálneho pera | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Whiteboard je nová „tabuľa“, ktorá umožní v reálnom čase jej editovanie prostredníctvom digitálneho pera

Novinky

Whiteboard je nová „tabuľa“, ktorá umožní v reálnom čase jej editovanie prostredníctvom digitálneho pera

Digitálna spolupráce, zdieľanie dokumentov, ich online editácia. Tak to je smer, ktorými sa vyberajú tie najväčšie spoločnosti a Microsoft medzi nimi nemôže chýbať.

Internetový portál TheVerge prišiel s informáciami, ktoré hovoria o novej aplikácii z dielne Redmonšťanov – Whiteboard, ktorá umožňuje online editáciu „tabule“ viacerými používateľmi a to v podstate bez odozvy.

Zdroj: TheVerge

Whiteboard je aplikácia, ktorú možno porovnávať s kancelárskym balíčkom Office, prostredníctvom ktorého je možné editovať spoločné dokumenty v online rozhraní. Používatelia sa pripoja k prostrediu, ktoré pripomína prázdnu tabulu, kde používatelia prostredníctvom dotykového pera môžu zaznamenať to čo majú na mysli, pričom pri zaznamenávaní poznámok sa vám bude zobrazovať avatár. Nemala by chýbať ani základná výbava kancelárskych nástrojov ako sú pravítka, fixky a podobne.

Microsoft pravdepodobne túto aplikáciu prinesie koncovým používateľom pri uvedení veľkej aktualizácie Windowsu – Fall Creators Update, neskôr počas tohto rok.

Viete si predstaviť využitie tejto aplikácie v praxi aj vy?

Zdroj: TheVerge

TIP  Tak tomuto sa povie masaker! Vývojár priniesol nový GTA V Hulk Mod. Ponúka špeciálne útoky, lozenie po stenách, super silu a mnoho ďalšieho

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.