WhatsApp umožní sledovanie pohybu vašich priateľov v reálnom čase | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

WhatsApp umožní sledovanie pohybu vašich priateľov v reálnom čase

Novinky

WhatsApp umožní sledovanie pohybu vašich priateľov v reálnom čase

WhatsApp umožní sledovanie pohybu vašich priateľov v reálnom čase

WhatsApp sa chystá zaviesť novú funkcionalitu do svojej chatovacej aplikácie, možnosť sledovanie pohybu vašich priateľov v reálnom čase.

Cez WhatsApp bude možné zdieľať polohu v reálnom čase

Na prvý pohľad sa to môže zdať ako veľký zásah do súkromia, ale nie je tomu tak. Spoločnosť však tento krok propaguje skôr ako bezpečnostný prvok, ktorým budete môcť dať vedieť svojim známym kde sa práve nachádzate. Tiež druhým faktom je aj to, že na to, aby vás mohli sledovať vaši známy či priateľa tak budete musieť udeliť súhlas, ktorý je možné kedykoľvek vypnúť.

Zdroj: WhatsApp

Aj dnes aplikácia WhatsApp disponuje podobnou funkciou, ktorá dokáže zdieľať vašu polohu, avšak jedná sa len o statický bod. Po novom však bude môcť používateľ zdieľať svoju polohu v reálnom čase a to po dobu 15 minút, 1 hodinu, alebo až 8 hodín. Vývojári aplikácie Ďalej hovoria o tom, že polohu, ktorú budete zdieľať uvidí len tá osoba, ktorej je to určené a to vďaka End-to-end šifrovaniu.

Možnosť zdieľania sa bude nachádzať v pravom dolnom rohu v okne konverzácie. Aktualizácia s touto funkcionalitou by mala vypúšťaná do obehu postupne.

Zdroj: WhatsApp

TIP  Spoločnosť Oppo predstavila revolučný smartfón. V Číne vyrastá silná konkurencia pre dnešných technologických gigantov

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

2 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.