WhatsApp pre Windows Phone dostal lepšiu správu posielania médií ako iPhone | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

WhatsApp pre Windows Phone dostal lepšiu správu posielania médií ako iPhone

whatsapp

Novinky

WhatsApp pre Windows Phone dostal lepšiu správu posielania médií ako iPhone

WhatsApp pre Windows Phone dostal lepšiu správu posielania médií ako iPhone

Populárny chatovací klient WhatsApp dostal v týchto dňoch aktualizáciu, ktorá priniesla nový MultiMedia Server Protocol, ktorý minulý týždeň prišiel aj konkurenčné platformy iOS a Android.

Protocol bol vyvinutý priamo Microsoft a ponúka oveľa lepšiu spoľahlivosť, kvalitu a výkonnosť v reálnom čase. Tak isto ponúka aj možnosť živého streamovania videí prostredníctvom aplikácie.

Využívanie tohto nového protocolu znamená oveľa menej zlyhaní pri prenose a sťahovaní dát, čo je určite dobrá správa pre používateľov aplikácie.

Mimochodom, WhatsApp nedávno odstránil limity pre súbory. Windows Phone tak môže po novom používať tento nový protokol pre zdieľanie MMS obrázkov, videí, zvukových súborov, gif súborov, hlasových správ, dokumentov,… pričom dáta ostávajú šifrované. Čo je aj hlavná výhoda oproti iOS, ktorý využíva tento protokol len pre zdieľanie  video súborov, gif súborov a dokumentov. Android využíva tento protokol len na zdieľanie hlasových správ.

Aplikáciu aktualizujete cez odkaz nižšie.

WhatsApp
WhatsApp
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

Zdroj: WhatsApp

TIP  Nokia získala ďalších 100 miliónov dolárov na vývoj a výrobu nových smartfónov

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.