Vývojári z Google vymysleli software, ktorým ochránite displej telefónu pred zvedavcami | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Vývojári z Google vymysleli software, ktorým ochránite displej telefónu pred zvedavcami

Novinky

Vývojári z Google vymysleli software, ktorým ochránite displej telefónu pred zvedavcami

Určite to poznáte, čítate si váš Facebook na mobile alebo SMSky prípadne si prezeráte fotografie a zvedavé oči niekoho druhého za vami robia to isté, avšak bez vášho vedomia.

Tu možno rozlíšiť „letmý“ pohľad alebo nepríjemné sledovanie, ktoré je do veľkej miery otravou a v niektorých prípadoch je skutočne nevhodné. Tak tento problém sa rozhodli odstrániť Florian Schroff a See Jung Ryu, vývojári spoločnosti Google, ktorí budú prezentovať toto svoje riešenie už budúci týždeň v slnečnej Kalifornii na evente NIPS.

Základom bude strojové učenie

Základom tejto funkcie má byť strojové učenie využívajúce prednú kameru. Špeciálny software by mal byť schopný rozpoznať cudziu tvár pozerajúcu sa na displej vášho smartfónu. Následne vás buď upozorní alebo ukončí konkrétnu úlohu. Ako fyzicky by mala táto funkcia fungovať v praxi si môžete pozrieť nižšie.

Vývojári ďaleh hovoria o tom, že software by mal schopný rozpoznať oči zvedavcov do 2 milisekúnd. Otázna je však náročnosť na využívanie batérie ako aj účinnosť za nie ideálnych sveteľných podmienok. V každom prípade sa jedná skutočne o celkom zaujímavú a zároveň inovatívnu funkcionalitu, ktorú určite oceníte nie len počas cesty autobusom.

Zdroj: Digitaltrends

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie