Vývojári môžu po novom zverejňovať svoje PWA aplikácie v Microsoft Store | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Vývojári môžu po novom zverejňovať svoje PWA aplikácie v Microsoft Store

PWA aplikacie

Windows 10

Vývojári môžu po novom zverejňovať svoje PWA aplikácie v Microsoft Store

PWA (Progressive Web Apps) sú v skratke webové aplikácie využívajúce všetky výhody aplikácií a zároveň s plným dosahom na internet. Ešte jednoduhšie povedané, sú to webstránky, ktoré sú sprostredkované pomocou aplikácií. Vďaka tomu môžu webstránky vyťažiť z operačného systému jeho užitočné vlastnosti ako napríklad práca offline alebo možnosť posielať push notifikácie.

Microsoft vývojárom konečne sprístupnil potrebné vývojárske prostredie

Zopár PWA aplikácií sa už v dnešnej dobe nachádza v obchode Microsoft Store, no jedná sa iba o aplikácie publikované priamo spoločnosťou Microsoft. Redmondský gigant donedávna nesprístupnil potrebné vývojárske prostredie, vďaka ktorému by dokázali vývojári do obchodu pridávať vlastné PWA aplikácie. Situácia sa ale konečne vylepšila a Microsoft vývojárom konečne sprístupnil Windows Dev Center.

Windows Dev Center a jeho funkcie v skratke

V tomto vývojárskom prostredí tak má autor aplikácie možnosť meniť jej vzhľad, odpovedať na komentáre alebo hodnotenia, sledovať informácie o behu aplikácie ako aj podrobnosti o zlyhaniach. Nedávno dokonca pribudli vo Windows Dev Center ďalšie vylepšenia týkajúce sa dvoch základných podkategórií. V podpore pre správny chod aplikácie sa objavili možnosti na sledovanie crash dát prostredníctvom percentuálne zoradeného stacku s chybami alebo informácie o užívateľoch, ktorý zatiaľ žiadnu chybu nezaznamenali. Druhá podkategória sa týka zobrazenia v samotnom Microsoft Store, presnejšie sa jedná o jednoduchšie narábanie s textom a obrázkami, ktoré sa majú zobraziť pri náhľade aplikácie.

Vďaka týmto vylepšeniam sa v blízkej budúcnosti môžme tešiť na to, že sa v obchode Microsoft Store objaví obrovské množstvo nových PWA aplikácií, ktoré si časom určite nájdu svoje využitie a fanúšikov.

TIP  Developerovi sa podaril husársky kúsok. Na Lumiu 950XL priniesol možnosť prepnutia OS na Windows 10

Zdroj: Microsoft blog, úvodný obrázok: vlastný

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.