Vyskúšajte si Windows 95 priamo vo vašom prehliadači | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Vyskúšajte si Windows 95 priamo vo vašom prehliadači

Novinky

Vyskúšajte si Windows 95 priamo vo vašom prehliadači

Vyskúšajte si Windows 95 priamo vo vašom prehliadači

Windows 95, operačný systém ktorý svoje obdobie slávy má už dávno za sebou. Ak patríte medzi staršie ročníky určite si spomeniete na zvučku, ktorá sprevádzalo „štartovanie“ Windowsu či už 95-ky, 98-čky alebo XP-čka, čo tak si túto nostalgiu pripomenúť?

Vyskúšajte si Windows 95 v internetovom prehliadači

Znie to priam neuveriteľne, ale tento 20 ročný operačný systém je možné teraz vyskúšať cez JavaScript, neuveriteľné.

Zdroj: vlastný

Vďaka projektu emscripten a emulátoru, ktorý kompiluje C++ do JavaScriptu si môžete vrátiť 20 rokov v čase späť a okúsiť „chuť“ Windowsu 95. Nepotrebujete pritom inštalovať žiadne pluginy a ani nič podobné, jediné čo preto musíte spraviť je tvoriť si nasledovnú stránku. Potom sa vám načíta Windows 95.

Zdroj: vlastný

TIP  Všetko čo vieme o skladateľnom smartfóne (Surface Phone) z kuchyne Microsoftu

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.