Výskumník bezpečnosti Google - vo Windowse je vysoká zraniteľnosť
Connect with us

Výskumník bezpečnosti Google zistil, že vo Windowse je veľmi vysoká zraniteľnosť

Novinky

Výskumník bezpečnosti Google zistil, že vo Windowse je veľmi vysoká zraniteľnosť

Google výskumníci bezpečnosti pravidelne zisťujú, aká je zraniteľnosť ich vlastných softvérových produktov, ako aj tých, ktoré vyvinuli iné firmy. Najmä Microsoft a Apple. Toto úsilie je súčasťou iniciatívy Google Project Zero, prostredníctvom ktorej informuje ostatné spoločnosti o zraniteľnosti ich softvérových produktov. Dáva im tiež 90 dní na opravu problému predtým, než o probléme zverejní podrobnosti pre verejnosť.

Project Zero chyby vo Windowse odhalil aj v minulosti

Project Zero už v minulosti odhalil viacero bezpečnostných chýb vo Windows 10. O jednej z nich však informoval verejnosť omnoho skôr, iba 10 dní po tom, čo poskytol detaily Microsoftu, za čo si vyslúžil mnoho kritiky.

Tavis Ormandy, bezpečnostný výskumník spoločnosti Google, zverejnil na Twitteri že vo Windowse je veľmi vysoké riziko zraniteľnosti, neuviedol však o probléme žiadne podrobnosti. Momentálne nevieme, ktoré verzie Windowsu sú ovplyvnené. Uviedol však, že táto zraniteľnosť funguje proti predvolenej inštalácii a môže sa ľahko šíriť bez ohľadu na to, či ide o samostatnú lokálnu sieť (LAN).

Zdroj: Twitter

S aktuálnymi údajmi ešte nie je známe, o aký závažný problém ide a oficiálna správa nie je dokonca ešte ani vedená v zozname Project Zero. Dúfajme, že riziko nie je až také veľké a Microsoft bude mať dosť času na to, aby chybu čím skôr odstránil.

Zdroj: Travis Ormandy Twitter, vlastný (obrázok)

TIP  Microsoft najnovšie spája sily s americkou sieťou Walmart. Nová celosvetová konkurencia pre Amazon?
1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.