Vylepšenie stability a rýchlosti web stránok v Microsoft Edge | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Vylepšenie stability a rýchlosti web stránok v Microsoft Edge

Novinky

Vylepšenie stability a rýchlosti web stránok v Microsoft Edge

Windows 10 Creators Update, ktorý bol vydaný v apríli nám taktiež prináša vylepšenia prehliadača Microsoft Edge. Spolu s novými prvkami a funkciami v prehliadači sme sa dočkali vylepšenia stability, rýchlosti načítavania a prezerania web stránok. Väčšina vylepšení ohľadom rýchlosti prehliadača bola vykonaná v engine prehliadača s názvom EdgeHTML. S uvedením nového EdgeHTML 15 enginu sme sa dočkali hlavne podstatných vylepšení pri niektorých JavaScript operáciách, ktoré sú viac ovládané pomocou EdgeHTML najmä pre zrýchlenie odozvy stránky.

Microsoft Edge s enginom EdgeHTML 15 odteraz uprednostňuje niektoré vstupné operácie pred JavaScript operáciami. Toto opatrenie má zabrániť najmä sekaniu stránky ale aj jej celkovú rýchlosť odozvy. Ide hlavne o uprednostnenie vstupnej operácie myši alebo klávesnice pri scrolovaní alebo používaní prvkov na web stránke pred JavaScript funkciu setTimeout.

Ďalším podstatným vylepšením, ktoré nám Microsoft priniesol vo Windows 10 Creators Update pre prehliadač Edge je uprednostnenie UI prehliadača. EdgeHTML 15 uprednostňuje vstupy v UI prehliadača pred udalosťami na web stránke. V skratke to znamená, že UI prehliadača bude funkčné aj potom keď niektoré web stránky začnú sekať hlavne kvôli nespočetnému množstvu timeout funkcií a nekonečných cyklov. Čiže aj po zaseknutí web stránky je človek schopný ovládať celé UI prehliadača Microsoft Edge.

Microsoft oznámil že tieto vylepšenia v prehliadači Edge vyústili zvýšením počtu prípadov s nízkym časom odozvy (menej ako 300ms) z 88.71% na 95.53%. To znamená aj zníženie počtu prípadov s vyšším časom odozvy (od 300ms do 1s) z 5.68% len na 3% a taktiež zníženie počtu prípadov s vysokým časom odozvy (viac ako 1s) z 5.61% iba na 1.46%.

TIP  Nakupovanie v zahraničí bude o niečo jednoduchšie. Paypal služba dostala preklad do slovenčiny a češtiny

Zdroj: mspoweruser.com, vlastný (obrázok)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.