Výkonný predseda Googlu kritizuje názor Elona Muska na AI. Máme sa báť budúcnosti? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Výkonný predseda Googlu kritizuje názor Elona Muska na AI. Máme sa báť budúcnosti?

ŠPEKULÁCIE

Výkonný predseda Googlu kritizuje názor Elona Muska na AI. Máme sa báť budúcnosti?

Na VivaTech konferencií v Paríži sa na adresu Elona Muska vyjadril Eric Schmidt, terajší výkonný predseda Googlu. Myslí si totiž, že z umelej inteligencie bude ľudstvo iba benefitovať. Problémy s nedostatkom pracovných miest by podľa neho nemali vôbec nastať, keďže kvôli starnutiu populácie sa bude množstvo pracovných pozícií stále zvyšovať.

Zneužívanie umelej inteligencie

Schmidt na konferencií povedal: “Myslím si, že Elon sa mýli. Nerozumie, že benefity, ktoré táto technológia ponúkne, budú robiť ľudí múdrejšími. Faktom je, že umelá inteligencia a strojové učenie sú zásadne dobré pre ľudstvo.”

Na obavy Elona Muska ohľadom negatívnych následkov na ľudskú populáciu uviedol: “Príklad ktorý by som uviedol je nasledovný, nevynašli by ste telefón len kvoli jeho možnému zneužitiu zlými ľuďmi? Nie, vynašli by ste ho a potom sa snažili zabrániť jeho zneužitiu.”

“Vyhynutie” pracovných pozící?

Na ďalšiu veľkú obavu súvisiacu s AI, ktorou má byť vyhladenie istých pracovných pozíc kvôli neustálemu zdokonaľovaniu sa, odpovedal Eric Schmidt s optimizmom. Hovorí, že rodiny majú stále menej a menej detí, a tak tu vskutočnosti nastane prebytok pracovných miest, ktoré pomôže vyplniť umelá inteligencia. Podľa neho bude robiť ľudí múdrejšími a značne im urýchľovať prácu.

Minulý rok sa k postoju majteľa Tesly a SpaceX postavil chrbtom aj Mark Zuckerberg, ktorý povedal, že Elon berie budúcnosť až moc negatívne a to čo si myslí je nezodpovedné. Jeho slová poukazovali na vyjadrenie Elona, v ktorom spomínal, že AI predstavuje riziko spoločnosti a ľudia nebudú vedieť zaujať k nemu postoj, až dokým umelá inteligencia nebude chodiť po uliciach a strieľať ľudí.

TIP  Xiaomi dráždi smartfónom Redmi 6 Pro, ktorý ponúkne displej ako iPhone X! Cena bude pritom extrémne nízka

Optimistické výpovede oboch vysokopostavených spomínaných osobností sú však celkom opodstatnené, keďže aj Google aj Facebook pracujú na vývoji umelej inteligencie vo veľkom, a tak zostávajú ohľadom tejto témy pozitívni.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok: medium.com

Mohlo by ťa tiež zaujímať ŠPEKULÁCIE

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.