Do vyhľadávača Bing sa dostala nová zaujímavá funkcia. Uvidíme ju časom aj vo vyhľadávači Google? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Do vyhľadávača Bing sa dostala nová zaujímavá funkcia. Uvidíme ju časom aj vo vyhľadávači Google?

Novinky

Do vyhľadávača Bing sa dostala nová zaujímavá funkcia. Uvidíme ju časom aj vo vyhľadávači Google?

Do vyhľadávača Bing sa dostala nová zaujímavá funkcia. Uvidíme ju časom aj vo vyhľadávači Google?

Internetový vyhľadávač Bing v poslednej dobe zaznamenal menší nárast, no v počte aktívnych používateľov stále oproti konkurencii zaostáva. Jeho najväčšou slabinou je zrejme o niečo odlišný algoritmus oproti tomu, ktorý využíva najpopulárnejší vyhľadávač Google. Svoje dominantné postavenie si stále v niektorých krajinách udržal a hlavne v USA sa považuje za silného konkurenta pre Google. Napriek jeho nedostatkom, ho Microsoft stále vybavuje novými funkciami a práve včera sa do vyhľadávača Bing dostala jedna zaujímavá novinka.

Integrácia Facebook Messengeru priamo vo vyhľadávači

V prehliadači Bing zrejme narazíte na priamy odkaz pre odoslanie správy prostredníctvom Facebook Messengeru. Táto ponuka sa najčastejšie zobrazuje hlavne pri vyhľadávaní rôznych spoločností/ firiem. Pod logom spoločnosti a krátkym popisom, nájdete novú položku “Chat online na Messengeri”, ktorá vás presmeruje do Messengeru a spojí Vás priamo so zástupcami vyhľadávanej spoločnosti.

Zdroj: mspoweruser.com

Facebook už dlhšiu dobu rozširuje možnosti Messengeru a stále viac a viac sa využíva pri komunikácií so zákazníkmi. Spoločnosti často využívajú chatovacích botov pre spracovávanie spätnej väzby alebo pri odpovedaní na základné otázky zákazníkov. Spoločnosť sa touto cestou snaží vytvoriť jeden z najlepších a hlavne najvyužívanejších nástrojov pre odosielanie spätnej väzby a podobné kroky Messengeru určite nahrávajú do kariet.

Príde s podobnou funkciou aj Google?

Podobnú funkciu môžeme vo vyhľadávači Google očakávať už čoskoro. Informácie o jej príchode síce ešte potvrdené neboli, no integrácia Messengeru vo vyhľadávači je naozaj využiteľná a Google ho časom určite taktiež zaintegruje priamo do výsledkov vyhľadávania. Google určite nebude chcieť zaostávať za jeho “slabým” konkurentom a po dlhšej dobe sa stane práve to, že Google bude musieť túto funkciu od Bingu nenápadne okopírovať, keďže zväčša to je práve Bing, ktorý zaujímavé funkcie a novinky kopíruje a vkladá ich do svojho vyhľadávania. Všetci dobre vieme, že Bing v poslednej dobe prešiel “zaujímavými” zmenami, vďaka ktorým sa stále čoraz viac podobá na konkurenciu.

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie