Vstavaný antivírus vo Windows 10 bude odstraňovať „scareware“ programy, ktoré tlačia na používateľov, aby robili nákupy za ďalšie služby | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Vstavaný antivírus vo Windows 10 bude odstraňovať „scareware“ programy, ktoré tlačia na používateľov, aby robili nákupy za ďalšie služby

Novinky

Vstavaný antivírus vo Windows 10 bude odstraňovať „scareware“ programy, ktoré tlačia na používateľov, aby robili nákupy za ďalšie služby

Nie každému je po chuti vstavaný antivírus vo Windows 10, ale treba na druhej strane uznať, že do určitej miery priniesol pre mnohých ako takú základnú ochranu pred nástrahami internetu. Najnovšie Microsoft oznámil novú funkcionalitu pre Windows Defender, ktorá prinesie zaujímavú službu.

Windows Defender odstráni scareware programy tlačiace ku kúpe služieb

Windows Defender po novom získa funkciu, ktorá bude odstraňovať takzvané „scareware“ programy, ktoré častokrát nabádajú používateľov ku kúpe dodatočných služieb. Typickým príkladom sú rôzne čistiace programy, ktoré optimalizujú registre, úložný priestor a podobne vo Windows počítačoch.

„Narastá počet bezplatných programov, ktoré skenujú počítač a vyhľadávajú chyby a potom používajú alarmujúce a donucovacie správy, aby vydesili zákazníkov a nútia ich ku kúpe prémiovej verzie tohto istého programu…“, hovorí Barak Shein, člen tímu Windows Defender. Ďalej dopĺňa, „Platené verzie týchto programov, zvyčajne nazývaných ako aplikácie na čistenie alebo optimalizáciu, údajne rieši problémy objavené bezplatnou verziou…“.

Microsoft týmto krokom chce pomôcť hlavne menej skúseným používateľov identifikovať tento typ softwaru a pomôcť ho dostať z počítača preč. Microsoft s aktívnym nasadeným tejto funkcie začne už 1. marca.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok: vlastný

 

TIP  Všetko čo vieme o skladateľnom smartfóne (Surface Phone) z kuchyne Microsoftu

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.