Všetky nové iPhony dostanú OLED displej. Apple chce navždy skončiť s IPSkom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Všetky nové iPhony dostanú OLED displej. Apple chce navždy skončiť s IPSkom

iPhone X

Apple

Všetky nové iPhony dostanú OLED displej. Apple chce navždy skončiť s IPSkom

Keď jablčná spoločnosť predstavila svoj historicky prvý smartfon s OLED displejom, iPhone X, od spoločnosti nastali veľké očakávania ohľadom postupnej implementácie OLED displejov aj do ďalších zariadení. Podľa dostupných informácií, Apple sa už takmer s určitosťou pohráva s myšlienkou, že OLED displej nájdeme na každom novo predstavenom iPhone.

Najnovšie úniky dokonca spôsobili u dodávateľa súčasných LCD displejov výrazný pokles akcií až o 10 %. Tomu v podstate niet divu, pretože spoločnosť Japan Display (JDI) je na jablčnej spoločnosti závislá, keďže ich spolupráca prináša určite veľké zisky. Firma JDI aktuálne nevyrába OLED panely, avšak všetko nasvedčuje tomu, že nebude mať na výber a v roku 2019 sa pustí aj do výroby OLED panelov.

iPhone môže nastaviť nový štandard

Najväčšími výrobcami OLED panelov sú v súčastnosti spoločnosti LG Display a Samsung Display. Dá sa očakávať, že jeden z týchto gigantov sa bude priamo podieľať na výrobe a dodávkach OLED panelov pre budúce iPhony. V roku 2019 totiž Apple údajne plánuje od IPS technológie navždy upustiť a všetky nové iPhony budú disponovať už len OLED obrazovkou. Do tej doby bude musieť Apple všetko dohodnúť, aby nenastali komplikácie v dodávkach nových iPhonov, aké sme napríklad mohli vidieť pri iPhone X.

Jablčná spoločnosť našla v OLED technológii budúcnosť. Tomu v podstate niet divu, keďže táto technológia umožňuje zobrazovať oveľa kvalitnejšie farby ako klasický LCD panel, ktorý aj dnes nájdeme na veľkom množstve smartfónov. Je priam zaujímavé, že na OLEDE Samsung funguje v podstate od predstavenia jedného z prvých Android smartfónv a od tej doby sa na túto technológiu vydalo cestou len pomerne málo spoločností.

TIP  Apple vydal nový iOS 11.4, ktorý trpí vážnou chybou. Užívatelia sa sťažujú na problémy s batériou!

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: YouTube

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.