Všetko čo vieme o skladateľnom smartfóne (Surface Phone) z kuchyne Microsoftu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Všetko čo vieme o skladateľnom smartfóne (Surface Phone) z kuchyne Microsoftu

Windows-Core-OS

Windows 10

Všetko čo vieme o skladateľnom smartfóne (Surface Phone) z kuchyne Microsoftu

Ďalším veľkým svetovým  trendom na poli mobilných zariadení budú s veľkou pravdepodobnosťou zariadenia kombinujúce smartfóny približujúce sa k počítačom. Vidieť to hlavne pri výrobcoch, ktorí sa začínajú pomaly, ale isto sústreďovať na zariadenia s dvomi displejmi čím dokážu priniesť používateľom oveľa širšiu paletu funkcionalít.

O tom, že technologickí giganti ako Samsung, Intel či Microsoft na podobnom zariadení pracujú nie je pochýb. Niekoľko dní dozadu sme mohli vidieť prvé oficiálne potvrdené koncepty Intelu ako aj SamsunguMicrosoft tiež nezostáva za svojimi rivalmi.

Všetko čo zatiaľ vieme o zariadení s dvomi displejmi (Surface Phone)

Viacero patentov Microsoftu odhalilo to, že spoločnosť intenzívne pracuje na zariadení s dvomi displejmi. Zároveň aj samotný CEO spoločnosti viackrát hovoril o tom, že Microsoft prinesie zariadenie, ktoré bude určovať nové trendy. Tieto tvrdenia podporujú aj viaceré patenty týkajúce sa kĺbikov, ktoré by mali spájať tieto dva displeje.

Zdroj: windowslatest.com

Najčastejšie sa pri týchto patentoch v posledných mesiacoch nachádza označenie Andromeda ako telefón, tablet a laptop.

Windows Core OS je ďalším označením produktu, ktorý naznačuje to, že Microsoft pracuje na niečom veľkom, zároveň je často spájaný aj s pojmom  Composable Shell (CShell). Jedná sa o modulárnu verziu operačného systému Windows, tiež označovaný aj ako Andromeda OS. V skratke ide o to, že rozhranie aplikácií ako aj samotného systému by sa malo automaticky prispôsobovať veľkosti displeju.

TIP  Adobe údajne už čoskoro vypustí plnohodnotný Photoshop pre iPady
Windows-Core-OS

Zdroj: windowslatest.com

Ďalším významným patentom, ktorý naznačuje, že Microsoft pracuje na zariadení s dvomi displejmi je patent týkajúci sa fotoaparátu. V rámci neho Microsoft  vysvetľuje fungovanie fotoaparátu na zariadení s dvomi displejmi.

Microsofts-foldable-display-patent

Zdroj: windowslatest.com

Toto mystické zariadenie, o ktorom počúva už takmer 2 roky by údajne mohlo byť predstavené niekedy v druhej polovici tohto roka. Či sa tak však stane je dnes predčasné hovoriť. Na druhej strane keď sa pozrieme na progres konkurenčných spoločností (napr. Samsungu), tak môžeme teoreticky odhadovať, že vývoj zariadenia môže byť vo finálnych fázach testovania.

Samotná cena však takéhoto zariadenia nebude určite zanedbateľná a môžeme predpokladať, že telefón s dvomi displejmi si bude môcť (minimálne zo začiatku) dovoliť len horných 10-tisíc.

Zdroj: windowslatest.com, vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.