Vonku je nová kumulatívna aktualizácia pre operačný systém Windows 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Vonku je nová kumulatívna aktualizácia pre operačný systém Windows 10

Novinky

Vonku je nová kumulatívna aktualizácia pre operačný systém Windows 10

Vonku je nová kumulatívna aktualizácia pre operačný systém Windows 10

Do obehu sa v priebehu včerajška dostala ďalšia kumulatívna aktualizácia pre operačný systém Windows 10. Aktualizácia prichádza pod označením KB4041676 a je dostupná pre bežných používateľov s Windows 10 Creators Update. Kumulatívna aktualizácia prináša nový build s číslom 15063.674. Keďže sa jedná iba o klasickú kumulatívnu aktualizáciu, neprináša nové funkcie a zásadné zmeny v systéme, no odstránených chýb nájdeme dosť. Treba pripomenúť, že sa jedná o jednu z posledných aktualizácií pre bežných používateľov pred príchodom Fall Creators Update, ktorá príde už budúci týždeň.

Prehľad zmien a odstránených chýb v kumulatívnej aktualizácii KB4041676 pre Windows 10

Ako už bolo spomenuté, aktualizácia prináša množstvo odstránených chýb. Microsoft odstránil chyby s UWP a Centennial aplikáciami, ktoré sa nedokázali otvoriť a zobrazovali chybu “táto aplikácia sa nedá otvoriť”. Rad vyšiel aj na chybu s aplikáciami so Silverlight mapami, ktorej výsledkom bola nefunkčnosť týchto aplikácií. Ďalej bola odstránená chyba ponuky Štart, v ktorej sa po prispôsobený zobrazenia neuložili zmeny a následne sa celý proces prispôsobenia musel vykonať opätovne. Odstránené boli aj chyby v prehliadači Internet Explorer. V tomto prehliadači nefungovali správne niektoré grafické prvky, načítavanie a formuláre.

Súčasťou aktualizácie je aj mnoho ďalších bezpečnostných aktualizácií, či už pre niektoré systémové aplikácie ale aj prvky a natívne prehliadače. Bezpečnostné aktualizácie sa týkajú konkrétne týchto prvkov/aplikácií: Microsoft Windows Search Component, Windows kernel, Internet Explorer, Microsoft Edge, Windows kernel-mode drivre, Windows Wireless Networking, Windows Server, Device Guard.

Na záver treba spomenúť jednu z najpodstatnejších chýb, ktorá v posledných verziách systému trápila najväčšie množstvo používateľov. Jedná sa o chybu 0x80070005 v obchode Microsoft Store, ktorá sa zobrazovala pri sťahovaní niektorých hier a aplikácií. Sťahovanie bolo kvôli tejto chybe zrušené a jedinou možnosťou bolo opätovné stiahnutie aplikácie/hry.

Pokiaľ nemáte zapnuté automatické sťahovanie aktualizácií, môžete si ju stiahnuť aj ručne. Stačí otvoriť Nastavenia > Aktualizácia a zabezpečenie > Windows Update > Vyhľadať aktualizácie.

Zdroj: Microsoft blog

 

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie