Vonku je nová kumulatívna aktualizácia pre operačný systém Windows 10 a Windows 10 Mobile | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Vonku je nová kumulatívna aktualizácia pre operačný systém Windows 10 a Windows 10 Mobile

Windows 10 aktualizacia_1

Novinky

Vonku je nová kumulatívna aktualizácia pre operačný systém Windows 10 a Windows 10 Mobile

Vonku je nová kumulatívna aktualizácia pre operačný systém Windows 10 a Windows 10 Mobile

Po týždni sme sa dočkali ďalšej kumulatívnej aktualizácie pre operačný systém Windows 10 a Windows 10 Mobile. Aktualizácia je už teraz dostupná na stiahnutie všetkým používateľom bežiacim na verziách Creators Update a Fall Creators Update. Kumulatívna aktualizácia prichádza pod označením KB4048954.

Vonku je update pre Windows 10 a Windows 10 Mobile

Keďže sa jedná o kumulatívnu aktualizáciu, neočakávame príchod nových funkcií. Prostredníctvom tejto aktualizácie bolo odstránené množstvo chýb zo systému. Toto je prehľad tých najpodstatnejších odstránených chýb:

  • Odstránená chyba, ktorá pri niektorých aplikáciách bežiacich na Microsoft JET Database engine, spôsobovala vypnutie aplikácie pri vytváraní alebo otváraní nových Microsoft Excel .xls súborov.
  • Odstránená chyba, kedy RemoteApp a Desktop Connection nastavenia zlyhali a neaplikovali sa po ich nastavení prostredníctvom Group Policy.
  • Odstránená chyba, ktorá pri otváraní Microsoft Office súborov zo servera, ktorý mal zapnutú Windows Information Protection, spôsobovala error “Prepáčte, nedokážeme otvoriť tento dokument.”
  • Odstránená chyba, ktorá pri pokuse o odstránenie dočasných súborov na Windows smartfónoch spôsobovala vypísanie chyby “E_FAIL”.
  • Odstránená chyba v prehliadači Internet Explorer, kvôli ktorej prehliadač považoval intranetové stránky za klasické internetové stránky.
  • Odstránená chyba s HTML dialógmi vo Windows PE systémoch.
  • Odstránená chyba v prehliadači Microsoft Edge, ktorá občasne spôsobovala vypnutie prehliadača pri scrolovaní.
  • Odstránený únik pamäte prehliadača Microsofte Edge, ktorý sa objavoval pri zapnutí interných procesov.
  • Odstránená chyba prehliadača Internet Explorer, kvôli ktorej sa prehliadač vypínal na zariadeniach s nastaveným veľkým typom písma.
  • Celý changelog nájdete na stránkach Microsoftu.
TIP  Windows 10 April Update aj napriek obrovskému množstvu nedostatkov raketovo rastie

Kumulatívna aktualizácia taktiež prináša aj bezpečnostné vylepšenia pre systémové aplikácie Internet Explorer, Microsoft Scripting Engine, Microsoft Edge, Windows kernel, Windows kernel-mode drivre, Microsoft Graphics Component, Microsoft Windows Search Component a Windows Media Player. Aktualizácia by mala byť nainštalovaná automaticky. Pokiaľ si nieste istý, či sa Vám systém aktualizoval, prejdite do Nastavení – Aktualizácia a zabezpečenie a vyhľadajte najnovšie aktualizácie.

Zdroj: Windows Blogs 

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.