Vonku je nová kumulatívna aktualizácia pre operačný systém Windows 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Vonku je nová kumulatívna aktualizácia pre operačný systém Windows 10

Windows 10 aktualizacia_1

Novinky

Vonku je nová kumulatívna aktualizácia pre operačný systém Windows 10

Microsoft v noci vypustil ďalšiu kumulatívnu aktualizáciu pre operačný systém Windows 10. Tentokrát je určená pre používateľov verzie Fall Creators Update (Windows 10 verzia 1709) a prichádza pod označením KB4051963. Číslo systémového buildu sa vďaka tejto aktualizácii zvýšilo na 16299.98. Aktualizácia neprináša nové funkcie ani zásadné zmeny v systéme, no odstraňuje množstvo chýb, ktoré používanie systému zásadne znepríjemňovali.

Zoznam tých najpodstatnejších odstránených chýb zo systému

  • Odstránená chyba, ktorá v niektorých prípadoch spôsobila vypnutie a zastavenie prehliadača Internet Explorer.
  • Odstránená chyba v Input Method Editore (IME). Presnejšie v jej textovom input editore pre prehliadač Internet Explorer.
  • Odstránená chyba zlého vykresľovania grafických prvkov v prehliadači Internet Explorer.
  • Odstránená chyba, ktorá pri niektorých aplikáciách spôsobila zastavenie aplikácie. Táto chyba sa vyskytovala iba u používateľov so zapnutými internetovými proxy, ktoré využívajú PAC skript konfiguráciu. Táto chyba spôsobovala rôzne nepríjemnosti s Microsoft Outlook, ktorý sa nedokázal pripojiť ku Microsoft Office 365, Internet Explorer a Microsoft Edge nedokázali vykresliť niektoré prvky webu.
  • Odstránená chyba, ktorá pri niektorých hrách využívajúcich DirectX9 a hraní na celú obrazovku, spôsobovala zníženie výkonu.
  • Odstránená chyba, kvôli ktorej sa hry Forza Motorsport 7 a Forza Horizon 3 nedokázali hrať na high-end hráčskych laptopoch.
  • Odstránená chyba, ktorá sa vyskytla pri ručnom zmenení časového pásma. Pokiaľ ste nereštartovali systém alebo ste sa neodhlásili, nový čas sa nezobrazil na zamknutej obrazovke.
  • Odstránená chyba, ktorá zasiahla viaceré Epson SIDM a TM (POS) tlačiarne. Tie kvôli tejto chybe nedokázali vytlačiť to, čo daný používateľ chcel. Táto chyba sa vyskytla v x86 aj x64 systémoch a vyskytla sa po aktualizácií KB4048955.

    Zdroj: vlastný

Aktualizácia prichádza aj s jednou neodstránenou chybou, ktorá bude používateľov trápiť aj naďalej. Tou chybou je problém v prehliadači Internet Explorer 11. Po nainštalovaní tejto aktualizácie, nebudú môcť používatelia využívajúci SQL Server Reporting Services (SSRS) skrolovať pomocou posuvníka (Scroll bar) cez rozbaľovacie ponuky v prehliadači.

TIP  Microsoft Edge kraľuje internetovým prehliadačom. Teda aspoň z pohľadu energetickej náročnosti, tvrdí to Microsoft

Aktualizácia by mala byť nainštalovaná automaticky, no pokiaľ ju chcete obdržať čo najskôr, stačí zájsť do Nastavení a v položke Aktualizácia a zabezpečenie vyhľadať najnovšie aktualizácie pre Váš systém.

Zdroj: Microsoft

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.