Vonku je nová aktualizácia pre operačný systém Windows 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Vonku je nová aktualizácia pre operačný systém Windows 10

Windows 10 aktualizacia_1

Novinky

Vonku je nová aktualizácia pre operačný systém Windows 10

Vonku je nová aktualizácia pre operačný systém Windows 10

Po týždni sme sa klasicky dočkali ďalšej aktualizácie pre operačný systém Windows 10. Opäť sa jedná o aktualizáciu určenú pre Windows Insiderov zahrnutých v okruhoch Fast Ring a Skip Ahead. Aktualizácia Insiderom prináša veľké množstvo odstránených chýb a celkom slušný počet nových funkcií. Toto je prehľad tých najpodstatnejších zmien v operačnom systéme Windows 10, ktoré prináša najnovší build s označením 17046.

Vylepšenia v prehliadači Microsoft Edge

 • Automatické dopĺňanie informácií do formulárov: Microsoft Edge odteraz dokáže automaticky dopĺňať heslá a informácie do dotazníkov. Pri prvotnom vkladaní informácií ako Vaše meno, adresa, email alebo telefón, si Edge s Vašim povolením uloží dané informácie a pri opätovnom použití podobného formulára Vám bude ponúknutá možnosť automatického doplnenia všetkých informácií. Informácie o Vás budú zdieľané medzi všetkými Vašimi Windows 10 zariadeniami. Informácie dokážete vymazať prostredníctvom Rozšírených Nastavení v prehliadači.

 • Zväčšovanie medzier medzi slovami v režime pre čítanie: Pokiaľ na Vašom zariadení čítate elektronické knihy, články alebo blogy prostredníctvom prehliadača Microsoft Edge, máme pre Vás dobré správy. Po otvorení článku/knihy stačí jednoducho kliknúť na ikonu knihy vo vyhľadávacom riadku. Medzery medzi slovami nevyhovujú všetkým čitateľom a najnovšie si ich môžete akokoľvek prispôsobiť, aby ste dokázali článok prečítať pohodlne a bez problémov.

Vylepšenia a odstránené chyby

 • Otvorte Nastavenia UWP aplikácie priamo z ponuky Štart: Do systému sme konečne pridali novú funkciu, vďaka ktorej dokážete otvoriť nastavenia aplikácie priamo z ponuky Štart. Už nemusíte ďalej otvárať Nastavenia – Aplikácie – Aplikácie a súčasti – a Rozšírené možnosti pre danú aplikáciu. Stačí otvoriť ponuku Štart, vybrať hociktorú UWP aplikáciu, kliknúť na ňu pravým tlačidlom myši a kliknúť na možnosť Nastavenia.

  Zdroj: Windows Blogs

 • Zmenou prešiel aj Emoji panel. Aktualizované boli aj predikcie pre všetky dostupné jazyky a do Emoji panelu sa dostala aj nová funkcia. Do textu si najnovšie môžete pridať niekoľko smajlíkov naraz a panel sa po kliknutí na prvého smajlíka nezatvorí.
TIP  Mali ste problém s aktualizovaním Windowsu 10? Nová kumulatívna aktualizácia tento problém konečne odstraňuje

 • Do Nastavení sa dostala už známa funkcia Activity History (História aktivity), vďaka ktorej si môžete prezerať minulé úkony v systéme a v aplikáciách.
 • Odstránená chyba, ktorá pri niektorých náročných DirectX 12 aplikáciách spôsobovala vypnutie celej aplikácie, poprípade jej zmrznutie.
 • Odstránená chyba, kvôli ktorej sa v položke Tento Počítač v Prieskumníkovi, nezobrazovala možnosť Vlastnosti.
 • Odstránená chyba, ktorá Insiderom používajúcim antivírusové programy tretích strán a používaní OneDrive Files on Demand, vyústila v chybu “OneDrive sa nedokáže pripojiť ku Windowsu”.
 • Odstránená chyba, ktorá pri pokuse o znovu otvorenie niektorých aplikácií v mini zobrazení (Skype, Filmy a TV programy) spôsobila odídenie aplikácie úplne mimo obrazovku.

Toto sú podľa nás tie najhlavnejšie zmeny v systéme Windows 10. Celý changelog aj s existujúcimi chybami tohto buildu nájdete na stránkach Microsoftu.

Zdroj: Windows Blogs

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.