Vojenské námorníctvo Spojených štátov vymieňa joysticky v hodnote 32 000€ za Xbox ovládače | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Vojenské námorníctvo Spojených štátov vymieňa joysticky v hodnote 32 000€ za Xbox ovládače

Novinky

Vojenské námorníctvo Spojených štátov vymieňa joysticky v hodnote 32 000€ za Xbox ovládače

Vojenské námorníctvo Spojených štátov vymieňa joysticky v hodnote 32 000€ za Xbox ovládače

V živote každý narazí na zopár prekážok. Niektoré sa dajú vyriešiť ťažko, no niektoré naopak až primitívne ľahko. Najlepším príkladom jednoduchého riešenie problémov je problém Vojenského námorníctva Spojených štátov. Problém sa vyskytol pri ovládaní periskopu s dvomi fotonickými stožiarmi, ktoré sú súčasťou americkým jadrových ponoriek triedy Virginia. Špeciálny periskop sa ovláda pomocou joysticku z helikoptér, no vojaci sa s týmto ovládacím “nástrojom” vôbec nestotožnili a ovládanie samotného periskopu je s týmto joystickom naozaj náročné, či už po technickej ako aj fyzickej stránke. Spoločnosť Lockheed Martin sa na základe spomenutých problémov rozhodla tieto problémové joysticky s celým kontrolným panelom, v cene spolu za cca 32 000€, vymeniť za 40€ Xbox ovládače. Tu je stanovisko samotnej spoločnosti a námorníkov:

“Joysticky v ponorkách triedy Virginia naozaj nie sú lacné a boli vyrobené špeciálne pre tento typ ponoriek, no ich ovládanie je až príliš zložité. Ovládanie pomocou Xbox ovládačov je dostačujúce, lacné, ľahko pochopiteľné a najväčšou výhodou je, že sú ovládače ľahko dostupné a vymeniteľné. Stačí zájsť do najbližšieho obchodu s video hrami kdekoľvek ste a ovládač jednoducho, rýchlo a lacno vymeniť.”

Zdroj: pilotonline.com

Táto zaujímavá zmena je nielen lacnejšia ale aj redukuje nároky na výcvik samotných navigátorov ponoriek. Samotní vojaci aj námorníci sami za pár minút prišli nato, ako tieto prístroje používať pomocou Xbox ovládača. Špeciálne joysticky v ponorkách triedy Viriginia budú nahradené novými Xbox ovládačmi už v novembri. Celkom zaujímavé využitie Xbox ovládačov, však? 

TIP  Nokia získala ďalších 100 miliónov dolárov na vývoj a výrobu nových smartfónov

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.