Vo Windows 7 sa objavila nepríjemná chyba, kvôli ktorej používatelia nemôžu obdržať nové aktualizácie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Vo Windows 7 sa objavila nepríjemná chyba, kvôli ktorej používatelia nemôžu obdržať nové aktualizácie

Novinky

Vo Windows 7 sa objavila nepríjemná chyba, kvôli ktorej používatelia nemôžu obdržať nové aktualizácie

Operačný systém Windows 7 je stále najpoužívanejším systémom vôbec. Windows 10 ho pomaly ale isto stíha, no niektorí fanúšici sa “najlepšieho Windowsu” jednoducho nechcú vzdať. Podľa najnovších informácií sa ale v staršom systéme objavila závažná chyba, ktorá používateľom znemožňuje stiahnutie systémových aktualizácií. Mnoho používateľov sa už medzičasom posťažovalo na fóre Microsoft Answers. Pri hľadaní aktualizácií prostredníctvom Windows Update, používatelia narazia na chybu 80248015.

Chyba sa v systéme objavila už pred pár dňami

Chyba sa v systéme začala vyskytovať už 3. decembra, no Microsoft zatiaľ nevydal žiadnu aktualizáciu alebo oficiálny návod ako problém odstrániť. V správe ku chybe 80248015 sa píše, “Windows Update momentálne nedokáže vyhľadať nové aktualizácie pretože služba nie je spustená. Možno budete musieť reštartovať Váš počítač.”

Zdroj: windowslatest.com

Ako túto chybu odstrániť?

Aj keď Microsoft zatiaľ nevydal žiadny oficiálny návod, ako chybu odstrániť, používatelia si návod ako na to našli sami. Podľa viacerých používateľov, ktorí prispeli do fóra, sa dá chyba odstrániť jednoduchým zmenením dátumu na 12. marec 2017, alebo na akýkoľvek dátum pred 12. marcom. Následne stačí znovu spustiť Windows Update a systém by mal automaticky vyhľadať najnovšie aktualizácie bez akýchkoľvek problémov.

Chyba zasiahla naozaj veľkú časť používateľov operačného systému Windows 7 a preto ju môžeme považovať za naozaj závažnú. Tým pádom sa používatelia nemusia obávať dlhodobého výskytu tejto chyby, keďže Microsoft v priebehu niekoľkých dní určite vydá malú aktualizáciu, ktorá tento problém odstráni.

TIP  Zac Bowden: "Oficiálne oznámenie Andromeda OS aktuálne nehrozí". Microsoft projekt odsúva pravdepodobne na rok 2019

Zdroj: windowslatest.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.