Vo Windows 10 sa konečne objavili prvé náznaky funkcie Časová os | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Vo Windows 10 sa konečne objavili prvé náznaky funkcie Časová os

Novinky

Vo Windows 10 sa konečne objavili prvé náznaky funkcie Časová os

Vo Windows 10 sa konečne objavili prvé náznaky funkcie Časová os

Včera sme Vám priniesli článok týkajúci sa najnovšej aktualizácie operačného systému Windows 10, ktorá priniesla build 17040, určený pre Fast Ring Insiderov. Aktualizácia priniesla zopár nových funkcií a jednou z nich je aj prehľad Vašej aktivity. Podľa informácií z viacerých technicky zameraných portálov, sa jedná o prvé náznaky funkcie Časová os.

Funkcia Časová os mala prísť už spolu s aktualizáciou Fall Creators Update, no Microsoft dokončenie jej vývoju nestihol a funkcie sa zrejme dočkáme až v ďalšej veľkej aktualizácií na jar roku 2018. Časová os má používateľom pomôcť pri práci na viacerých zariadeniach a vďaka nej na Vašom smartfóne, PC alebo tablete uvidíte Vašu históriu úkonov a Vaše rozpracované projekty.

Prvé náznaky funkcie Časová os

V najnovšom Preview builde sa konečne nachádzajú prvé náznaky funkcie Časová os. Microsoft do nastavení súkromia pridal ďalšiu položku, ktorá je pripojená priamo v nastaveniach Microsoft konta. Novú položku nájdete pod názvom Activity History, teda História aktivity. V tejto možnosti nájdete všetky uložené dáta, ktoré o Vás systém počas práce zozbierava. Jedná sa napríklad o Váš hlas, história vyhľadávania, história browsovania alebo Vaša lokalizácia.

Na finálnu podobu si zrejme počkáme o čosi dlhšie

Pred necelým mesiacom nám Microsoft sľúbil, že funkciu Časová os uvidíme v priebehu pár Insider buildov, no nová položka v Nastaveniach je určite len začiatok a my si na definitívnu podobu tejto funkcie, budeme musieť zrejme ešte dobrú chvíľu počkať.

TIP  Microsoft sa opäť chváli vysokým číslom aktívnych používateľov Windowsu 10, nárastom používateľov Cortany a mnoho ďalšieho

Zdroj: windowslatest.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.