Vo nových autách Audi a Volvo použijú Android ako operačný systém
Connect with us

Vo svojich nových autách Audi a Volvo použijú Android ako operačný systém

Novinky

Vo svojich nových autách Audi a Volvo použijú Android ako operačný systém

Google plánuje spraviť z Androidu plnohodnotný operačným systém pre automobily, ktorý by nepotreboval využitie telefónu. Spoločnosť v týchto dňoch oznámila partnerstvá s automobilkami Audi a Volvo.

Ovláda aj vykurovanie a chladenie

Tento týždeň sa koná aj konferencia I/O kde vývojári ukážu, aké nové infotainmentové systémy vytvorili pomocou Android 7.0 Nougat. Vylepšené verzie operačného systému od Googlu napájajú hlavné dotykové obrazovky automobilov, ako aj digitálne prístrojové panely za volantom. K aplikáciám a integráciám, ktoré už sú k dispozícii v systéme Android Auto sa pridajú nové služby, ako napríklad Google Assistant. Android tiež ovláda základné funkcie ako vykurovanie a chladenie, pozíciu sedadla alebo otváranie a zatváranie okien.

Google chce prevziať celý informačný systém výrobcov a nahradiť ho s Android Auto už nejakú dobu. Na tomto konečnom výsledku údajne pracuje už od konca roka 2014. Tieto ambície oficiálne odhalil na konferencii I/O minulý rok, kedy bolo predstavené Maserati Ghibli s 4K, 15-palcovou vertikálnou stredovou dotykovou obrazovkou, na ktorej bežal Android ovládajúci všetko od rádia až po systém HVAC.

V minulosti sa Google tiež nechal počuť, že táto verzia Androidu pre automobily bude stále open source a že nemusí nutne zablokovať aplikáciu Apple CarPlay (alebo dokonca Android Auto). Zdá sa, že to stále platí. Nechajme sa prekvapiť. Už teraz však máme predstavu, ako budú vyzerať autá budúcnosti. A nie je to len sci-fi.

TIP  Google získal obrovskú pokutu za to, že z používateľov systému Android robil ovce

Zdroj: reuters.com, bloomberg.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.