Virtuálna klávesnica zo smartfónov zavíta na počítače a tablety | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Virtuálna klávesnica zo smartfónov zavíta na počítače a tablety

Novinky

Virtuálna klávesnica zo smartfónov zavíta na počítače a tablety

Internetový magazín Windowscentral.com prišiel so zaujímavými informáciami týkajúcich sa interného testovania zostavenia 16212 (Windows 10), ktoré okrem nečakaných zmien v podobe funkcie História súborov by malo priniesť virtuálnu klávesnícu rozšírení o technológiu Swiftkey.

Swiftkey by mala predstavovať univerzálny základ pre ovládanie systému s adaptívnym rozhraním „CShell“, ktoré sa bude prispôsobovať v závislosti od konkrétneho typu zariadenia.

Podľa dostupných informácií by klávesnica mala obsahovať viacero funkcionalít, napríklad písanie pomocou ťahu prsta po písmenách, ako je tomu tak na smartfónoch. Nemala by chýbať ani podpora dotykového pera.

Čo sa týka ďalších funkcionalít tak tie nie sú momentálne známe, ani ako dostupnosť klávesnice v systéme Windows 10. Avšak predpokladať sa dá, že bude súčasťou očakávanej veľkej aktualizácie Fall Creators, ktorá príde ešte v priebehu tohto roka.

Zdroj: WindowsCentral.com, úvodný obrázok (vlastný)

 

TIP  Toto sú plné špecifikácie "ľudového" zariadenia Microsoft Surface Go

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.