Viete ako vznikol názov spoločnosti Microsoft, ktorej produkty nájdeme takmer u každého doma? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Viete ako vznikol názov spoločnosti Microsoft, ktorej produkty nájdeme takmer u každého doma?

Novinky

Viete ako vznikol názov spoločnosti Microsoft, ktorej produkty nájdeme takmer u každého doma?

Rozmýšľali ste niekedy na tým ako vznikol názov spoločnosti, ktorej produkty nájdeme takmer v každej domácnosti?

Microsoft je jeden z najväčších technologických gigantov na svete, ktorý svoju slávu získal nie len vďaka filantropovi Bill Gatesovi, ale hlavne vďaka operačnému systému MS-DOS a neskôr Windows. Samozrejme, že táto spoločnosť má na svedomí viacero podarených produktov ako sú napríklad kancelársky balíček Office, Xbox, Cloud a ďalšie.

Bill Gates pre Forbes viac ako dekádu dozadu priniesol rozhovor, v ktorom prezradil pôvod názvu ich spoločnosti. Prvá spoločnosť Billa a jeho partnera Paul s ktorou uzavreli kontakt sa volala „Micro Instrumentation and Telemetry Systems“, vtedy sa označovali ako „Paul Allen a Bill Gates podnikajúci ako Micro-Soft“, na  dôvod prečo však v danom mene používali spojovník si už však Bill nespomenul. Bill zároveň uviedol aj to, že  rámci položky „credits“ napísali: „Micro-Soft BASIC: Bill Gates napísal množstvo vecí, Paul Allen dopísal niečo ďalšie“.

Allen však s Billom hovorili o viacerých možných názvoch spoločnosti, napríklad ako Outcoported Inc. And Unlimited Ltd., Allen and Gates, a ďalšie. Nakoniec sa však rozhodli pre spojenie základov slov MICROcomputerSOFTware, dôvodom bolo totiž zo že pracovali práve v týchto dvoch odviatiach.

Zdroj: WC

TIP  Microsoft vyvíja novú závodnú hru pre Windows 10. Jej interné súbory opäť spomínajú mysteriózny Surface Phone v spojení s operačným systémom Andromeda

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.