Viete ako vznikol názov spoločnosti Microsoft, ktorej produkty nájdeme takmer u každého doma? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Viete ako vznikol názov spoločnosti Microsoft, ktorej produkty nájdeme takmer u každého doma?

Novinky

Viete ako vznikol názov spoločnosti Microsoft, ktorej produkty nájdeme takmer u každého doma?

Rozmýšľali ste niekedy na tým ako vznikol názov spoločnosti, ktorej produkty nájdeme takmer v každej domácnosti?

Microsoft je jeden z najväčších technologických gigantov na svete, ktorý svoju slávu získal nie len vďaka filantropovi Bill Gatesovi, ale hlavne vďaka operačnému systému MS-DOS a neskôr Windows. Samozrejme, že táto spoločnosť má na svedomí viacero podarených produktov ako sú napríklad kancelársky balíček Office, Xbox, Cloud a ďalšie.

Bill Gates pre Forbes viac ako dekádu dozadu priniesol rozhovor, v ktorom prezradil pôvod názvu ich spoločnosti. Prvá spoločnosť Billa a jeho partnera Paul s ktorou uzavreli kontakt sa volala „Micro Instrumentation and Telemetry Systems“, vtedy sa označovali ako „Paul Allen a Bill Gates podnikajúci ako Micro-Soft“, na  dôvod prečo však v danom mene používali spojovník si už však Bill nespomenul. Bill zároveň uviedol aj to, že  rámci položky „credits“ napísali: „Micro-Soft BASIC: Bill Gates napísal množstvo vecí, Paul Allen dopísal niečo ďalšie“.

Allen však s Billom hovorili o viacerých možných názvoch spoločnosti, napríklad ako Outcoported Inc. And Unlimited Ltd., Allen and Gates, a ďalšie. Nakoniec sa však rozhodli pre spojenie základov slov MICROcomputerSOFTware, dôvodom bolo totiž zo že pracovali práve v týchto dvoch odviatiach.

Zdroj: WC

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie