Viete ako ďaleko máte vzdialený dom od Severného pólu? Google pridáva do Google Earth novú funkciu, s ktorou to zistíte za pár sekúnd | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Viete ako ďaleko máte vzdialený dom od Severného pólu? Google pridáva do Google Earth novú funkciu, s ktorou to zistíte za pár sekúnd

Google Earth

ANDROID

Viete ako ďaleko máte vzdialený dom od Severného pólu? Google pridáva do Google Earth novú funkciu, s ktorou to zistíte za pár sekúnd

Služba Google Earth získala dva dni dozadu novú funkciu ktorá umožňuje zmerať vzdialenosť medzi jednotlivými oblasťami na mape.

S touto funkciou používatelia budú môcť zmerať vzdialenosť medzi dvomi bodmi alebo povrchom zvolenom na mape za niekoľko sekúnd.  Zároveň používatelia nie sú limitovaní jednoduchým vyznačením bodov A a B, ale nástroj im umožňuje vyznačiť do výberu napríklad hranice, neprevidelné tvary ako sú napríklad rôzne parky, budovy či štáty.

Táto funkcionalita je aktuálne dostupná v smartfónoch s Androidom, v prehliadači Google Chrome a čoskoro zavíta aj na iOS platformu.

Google Earth meranie vzdialenosti

Zdroj: Google blog

Google Earth je pôvodne služba spoločnsti Keyhole inc., ktorú spoločnosť Google odkúpila v roku 2004. Predtým bola známa pod značkou Earth Viewer a jedná sa o virtuálny glóbus.

Google Earth
Google Earth
Developer: Google LLC
Price: Free
Google Earth
Google Earth
Developer: Google, Inc.
Price: Free

Zdroj: Google blog

TIP  Operačný systém Android má za sebou už jednu dekádu. Aká je jeho budúcnosť a ako je na tom jeho nástupca "Fuchsia"?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.