VIDEO: Počítač za 9 dolárov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

VIDEO: Počítač za 9 dolárov

Novinky

VIDEO: Počítač za 9 dolárov

Na známej americkej stránke KickStarter, ktorá sa venuje ako už z názvu možno tušíte tzv. stratup-ovým projektom sa objavil skutočne výnimočný projekt, ktorý by mohol priniesť PC do každej rodiny bez ohľadu na rozpočet.
Počítač, ktorý nesie názov „C.H.I.P.“ totiž výrobca ponúka za 9 dolárov (áno čítate správne 9 dolárov). Pritom samotné parametre hoci nepatria do High-end kategórie (procesor Allwinner A13 s taktom 1 GHz, 512 MB operačnú pamäť a 4 GB úložisko. Súčasťou základnej výbavy je podpora bezdrôtových technológií Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.0), ale určite postačia na základnú prácu ako je browsovanie po internete, napísanie textového dokumentu a podobne. Za drobný príplatok (zhruba 30 dolárov) si budete môcť dokonca dokúpiť špeciálny 4,3 palcový displej, ktorý dokáže toto zariadenie premeniť na „vreckový“ počítač.

Ak sa rozhodnete podporiť daný projekt kúpou zariadenia možno budete  prekvapený cenou poštovného, ktoré niekoľkokrát prevyšuje samotné zariadenie (20-30 dolárov) avšak je to spôsobené tým, že samotný PC je posielaný z USA.

TIP  Microsoft definitívne kupuje webovú službu GitHub. Dá zaň 7,5 miliardy dolárov! Poznáme ďalšie plány Microsoftu s touto službou, ktoré sú naozaj zaujímavé
Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.