Viac ako 500 tisísc počítačov bolo infikovaných botnetom „Smominru“, ktorý ťaží kryptomeny na pozadí | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Viac ako 500 tisísc počítačov bolo infikovaných botnetom „Smominru“, ktorý ťaží kryptomeny na pozadí

Novinky

Viac ako 500 tisísc počítačov bolo infikovaných botnetom „Smominru“, ktorý ťaží kryptomeny na pozadí

Na vlne kryptomien sa chce zviesť stále viac a viac hackerov, ktorí napadajú počítače používateľov s cieľom využívania ich výpočtovej kapacity na ťažbu „digitálneho zlata“.

Najnovší report od výskumníkov Proofpoint odhalil, že viac ako 500,000 počítačov s Windowsom bolo infikovaných malwarom Smominru, ktorý ťaží na pozadí používateľov digitálnu menu Monero.

Smominru malware ťaží digitálnu menu Monero na pozadí

Tvorcovia tohto škodlivého malwaru využívajú viacero metód ako infikovať počítače. Napríklad využívajú zraniteľnosť EternalBlue (CVE-2017-0144) exploit a EsteemAudit (CVE-2017-0176) exploit (pozn. redakcie: Exploit je špeciálny program, ktorý využíva dáta alebo sekvenciu príkazov využivajúc chyby programátorov spočívajúce v ovládnutí vybraných činností softwaru v iný prospech), na to aby získali kontrolu nad nezabezpečenými počítačmi.

„Od konca mája 2017 sme monitorovali ťažbu Monera prostredníctvom rozširujúceho sa EternalBlue Exploit (CVE-2017-0144). Známym ako Smomintru…“, píše sa v reporte od Proofpoint.

Doteraz sa hackerom podarilo takto zarobiť 3,6 milióna dolárov. Inými slovami denne takto hackeri vyťažia okolo 8,500 dolárov prostredníctvom kradnutia výkonu počítačov niekoho iného.

Ako sa chrániť pred hackermi?

Ťažko povedať, aké konkrétne kroky by ste mali spraviť. Jediné odporúčania, ktoré pre vás máme je mať stále aktualizovaný váš operačný systém na najnovšej verzii, zamedziť inštaláciám softwaru z nedôveryhodných zdrojov a chrániť sa prostredníctvom antivírusových programov.

Zdroj: Proofpoint via latesthackingnews.com, úvodný obrázok: Pixabay

TIP  Intel predstavil revolučnú technológiu Low Power Display. Výdrž batérie na laptopoch porastie o 4 až 8 hodín

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.