Viac ako 50% Windows 7 počítačov nemá nainštalovaný antivírusový software | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Viac ako 50% Windows 7 počítačov nemá nainštalovaný antivírusový software

Novinky

Viac ako 50% Windows 7 počítačov nemá nainštalovaný antivírusový software

Viac ako 50% Windows 7 počítačov nemá nainštalovaný antivírusový software

Operačný systém Windows 10 je zrejme najbezpečnejším Windowsom vôbec. Napriek tomu aj tak nieje najpoužívanejší a veľké množstvo používateľov stále používa staršie verzie Windowsu. Verzie ako Windows XP, Vista alebo Windows 7 sú oveľa jednoduchšie napadnuteľné rozličným škodlivým sotwareom, napríklad ako ransomware WannaCry alebo Patya, ktoré úradovali v posledných mesiacoch. Paradoxom je, že na väčšine nezabezpečených počítačov s operačným systémom Windows 7 a Vista nieje nainštalovaný nejaký antivírusový software a množstvo počítačov je tým pádom úplne nechránených.

V najnovšej Microsoft Security Intelligence správe sa nachádzajú grafy z marca tohto roku, v ktorých je jasne vidieť rozdiel medzi novšími a staršími systémami. Najväčší rozdiel je medzi operačným systémom Windows 7 a Windows 8 a 8.1. Väčšina počítačov s novším operačným systémom má rôzne antivírusové programy iba dočasne vypnuté, najmä kvôli tomu, že natívny antivírusový program Windows Defender je v novšom systéme prednastavený automaticky.

Zdroj: microsoft.com

Keď sme už pri novších verziách Windowsu, prejdime na Windows 10, ktorý na tom podľa štatistík nieje tiež zrovna najlepšie. Veľká časť nezabezpečených zariadení s najnovším operačným systémom má neaktuálnu verziu ich antivírusového programu. Taktiež veľká časť používateľov prína svoje antivírusové programy na počítačoch do uspatého režimu.

Zdroj: microsoft.com

Na ďalšom obrázku nájdete krajiny a regióny, v ktorých je väčšina počítačov chránená real-time antivírusovým systémom. Tieto oblasti sú vyznačené žltou a oranžovou farbou. Na druhú stranu, v obrázku nájdeme aj krajiny, v ktorých sú výsledky oveľa horšie. Napríklad Rusko, India, Indonézia ale aj niektoré časti Afriky a Južnej Ameriky. Najvyšší počet počítačov s aktívnou ochranou proti vírusom je najmä v európskych krajinách, ako Fínsko (92%), Portugalsko (90.3%) a Dánsko (90.2%).

TIP  Aké zmeny sa objavia v najbližšom veľkom update Windowsu 10?

Pre najvyšší stupeň ochrany Vášho počítača odporúčame vždy aktualizovať operačný systém a antivírusový program vo Vašom počítači. Kompletnú správu od Microsoftu nájdete na tejto stránke.

Zdroj: onmsft.com, úvodný obrázok (tlačová správa)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.