Verdikt súdu je jasný! Samsung nemusí poskytovať dlhú softvérovú podporu pre svoje smartfóny. Takýto je dôvod | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Verdikt súdu je jasný! Samsung nemusí poskytovať dlhú softvérovú podporu pre svoje smartfóny. Takýto je dôvod

Samsung Galaxy S9

ANDROID

Verdikt súdu je jasný! Samsung nemusí poskytovať dlhú softvérovú podporu pre svoje smartfóny. Takýto je dôvod

Spoločnosť Samsung má v týchto dňoch minimálne jeden dôvod na radosť. Holandský súd totiž rozhodol v prospech spoločnosti Samsung v súdnom procese, ktorý sa týkal samotného časového horizontu softvérovej podpory pre Samsung smartfóny. Organizácia Consumentenbond zažalovala kórejskú firmu za to, že neprináša rovnako dlhú softvérovú podporu pre všetky svoje smartfóny a výrazne odlišuje podporu pre lacnejšie alebo drahšie smartfóny.

Nezisková organizácia Consumentenbond, ktorá pomáha spotrebiteľom v Holandsku, uviedla, že spoločnosť Samsung v roku 2016 oznámila softvérovú podporu pre práve vydané smartfóny až na 4 roky. Zároveň Samsung oznámil, že ak si spotrebiteľ smartfón zakúpi po horizonte samotného vydania zariadenia, užívateľ smartfónu sa stále dočká až dvojročnej softvérovej podpory. Organizácia Consumentenbond však tvrdí, že Samsung prináša dlhú softvérovú podporu len pre svoje vlajkové smartfóny.

Holandský súd rozhodol v prospech Samsungu. Súd tak požadovaný návrh razantne zamietol a zároveň podotkol, že sa tvrdenia o softvérovej podpore pre Holandsko týkali budúcich činov, čo je maximálne neprípustné. Spoločnosť Samsung je tak na jednej strane určite rada, že tento súdny spor vyhrala. Zároveň ju však mrzí, že aj takýto spor mohol spoločnosť postaviť na negatívne svetlo, pretože sa spor týkal pomerne citlivej témy. Softvérové aktualizácie totiž prinášajú aj rôzne bezpečnostné vylepšenia a tento spor by mohol spotrebiteľom naznačovať, že Samsung podceňuje samotné zabezpečenie smartfónov.

Zdroj: phonearena.com, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Nenávidený prehliadač Microsoft Edge si stiahlo už 5 miliónov ľudí aj do svojho Android smartfónu. Tu je dôvod!

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.