Venezuela vytvára vlastnú kryptomenu s názvom Petro, krytá bude ropou | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Venezuela vytvára vlastnú kryptomenu s názvom Petro, krytá bude ropou

Novinky

Venezuela vytvára vlastnú kryptomenu s názvom Petro, krytá bude ropou

Venezuela len prednedávnom zverejnila prvé zmienky o vlastnej pripravovanej kryptomene s názvom Petro. Štart úplne novej kryptomeny sa nezadržateľne blíži. Jej predaj by sa mal začať už v priebehu pár nasledujúcich dní.

Venezuela chce týmto spôsobom čiastočne naštartovať ekonomiku

Hlavným z dôvodov spustenia vlastnej kryptomeny je fakt, že sa krajina už dlhodobo nachádza v silnej hospodárskej kríze. Kríza bola spôsobená viacerými aspektami, no nikto ich zatiaľ nedokázal presne definovať. Venezuelský prezident Nicholas Maduro neustále obviňoval americké sanckie a iné geopolitické páky, ktoré podľa neho neustále zhoršovali krízu. Samotný prezident dúfa, že práve Petro umožní to, aby sa jeho krajina mohla vyhnúť akýmkoľvek “finančným blokádam”. Tým pádom by nová kryptomena mohla o čiastočne naštartovať ekonomiku Venezuely.

Krytá bude existujúcimi prírodnými zdrojmi

Kryptomena Petro sa od ostatných kryptomien zásadne odlišuje. Hlavný rozdiel je v tom, že Petro bude krytá existujúcimi prírodnými zdrojmi, hlavne ropou, zlatom a diamantmi. Pre začiatok si venezuelská vláda vyhradila ropné rezervy, ktoré budú zo začiatku kryť začínajúcu kryptomenu. Vláda vyčlenila hlavne ropné bohatstvo z oblasti Ayacucho, ktorá sa nachádza v južnej časti pásu Orinoco. V týchto rezervách sa nachádza až 5.342 miliárd barelov ropy, čo je v prepočte neuveriteľných 267 miliárd USD. Keďže je kryptomena krytá reálnou komoditou, znamená to, že v podstate každý budúci vlastník tejto kryptomeny bude zároveň vlastniť aj časť venezuelskej ropy.

TIP  Toto boli najväčšie míľniky v histórii Nokie. Pozrite si jej najprielomovejšie produkty, ktorými dobila svet a ako aj padla na samé dno

Je celkom zaujímavé pozorovať, akým smerom sa vývoj kryptomien uberá. Keďže bude kryptomena Petro krytá reálnou komoditou, môžete očakávať jej celkom stabilnú hodnotu, vďaka čomu by mohla ísť v budúcnosti príkladom ďalším kryptomenám. Už teraz je bublina s kryptomenami dosť výrazne nafúknutá a je iba otázkou času, kedy sa udeje niečo, čo určite nepoteší žiadneho vlastníka Bitcoinu alebo Ethereumu.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok(Pixabay)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.