Ak vám niekedy nefunguje Windows Store, tu je riešenie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Ak vám niekedy nefunguje Windows Store, tu je riešenie

Návody

Ak vám niekedy nefunguje Windows Store, tu je riešenie

Žial, občas sa to stáva. Najdôležitejšia aplikácia pre Windows – Windows Store (obchod) niekedy nefunguje. Nižšie vám prinášame niekoľko riešení, ako tento problém odstrániť.

Metóda 1: Vyčistite Cache

Občas sa stáva, že aplikácia Windows Store je zahltená rôznymi metadátami a vtedy je potrebné ju manuálne vyčistiť. Urobíte to následovne: Stlačte Windows tlačitko + R a následne napíšte wsreset.exe a stlačte OK.

cache

Metóda 2: Skúste vypnúť nedávno nainštalované antivírusy

Ide o bežné riešenie, ale častokrát nás nenapadne. Môže sa stať, že Windows Store vám nefunguje z toho dôvodu, že jeho spustenie blokuje váš antivírus. Skúste ho vypnúť a zapnúť Windows Store ešte raz.

Metóda 3: Použite príkazový riadok

Ak vám Windows Store nefunguje ani po predošlých radách, tak zapnite príkazový riadok (Windows tlačítko + R) a napíšte do neho následujúci príkaz:

powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.xml

Tento príkaz odbremení Windows Store aplikáciu od nepotrebných funkcionalít ako je napríklad vývojársky mód, ktoré môžu brániť spusteniu.

commandprompt

Metóda 4: Použite Microsoft pomocníka na riešenie problémov

Choďte na TÚTO ADRESU, stiahnite si a spustite pomocník pri riešení problémov a nechajte ho automaticky nájsť riešenie. Nami poskytnutý link vás už rovno navedie na možnosť, ktorá rieši nefunkčnosť Windows Store.

Dúfame, že ste vaše problémy vyriešili a môžete opäť nerušene využívať Windows Store 🙂

TIP  Microsoft Store pre Windows 10 a Windows 10 Mobile obdržal aktualizáciu. Prichádza so zmeneným UI a odstránenými nedostatkami

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.