Valve potvrdilo SteamVR podporu pre Windows Mixed Reality headsety | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Valve potvrdilo SteamVR podporu pre Windows Mixed Reality headsety

Novinky

Valve potvrdilo SteamVR podporu pre Windows Mixed Reality headsety

Valve potvrdilo SteamVR podporu pre Windows Mixed Reality headsety

Nedávno sa Microsoft podrobnejšie vyjadril o svojich plánoch s virtuálnou realitou pre Windows. Pričom sú taktiež na ceste mnohé headset súpravy a množstvo softvéru. Už vieme, že má Microsoft naplánované VR verzie niektorých svojich hier. Medzi nimi sa nachádza aj legendárne Halo. Zdá sa však, že Microsoft spolupracuje aj s Valve, aby zabezpečil podporu služby SteamVR pre prichádzajúce headsety.

Valve vlastní platformu Steam. Tá patrí k najväčším predajcom a je dokonca najznámejšou platformou pre počítačové hry. Vďaka tomu je ideálnou voľbou pre predaj rôznych cross-platform VR headsetov. Podpora SteamVR je už prítomná pre všetky známejšie headsety, vrátane zariadení ako HTC Vive, Oculus RiftOSVR od Razeru. Vďaka tomu, že Microsoft expandoval na VR Gaming trh. Pribudne aj podpora pre Windows headsety.

Joe Ludwig, Valve VR programátor, sa v rozhovore pre magazín UploadVR vyjadril: „Predstavenie Windows Mixed Reality headsetov vo VR je veľkým krokom vpred. Práca s Microsoftom na SteamVR kompatibilite pre tieto zariadenia je tiež veľkým krokom v rastúcom VR ako otvorenej platforme pre vývojárov a spotrebiteľov. So širokou škálou možností hardvéru, ktoré sú k dispozícii od popredných výrobcov počítačov. Steam tak bude mať viac možností než kedykoľvek predtým, aby zažili úžasný potenciál VR.“

To zjednodušene znamená, že keď máte pripojený kompatibilný Windows VR headset, Steam ho automaticky rozpozná. Taktiež aj akékoľvek snímače a ovládače, ktoré ste pripojili. To vám stačí, aby ste boli schopný načítať väčšinu VR hier na Steame. Pokiaľ však nemajú nejaké špecifické požiadavky. Či tak alebo onak, podporované headsety sú uvedené na stránke každej jednej VR hry, ktorá sa nachádza na Steame. To znamená, že si to budete môcť pred nákupom skontrolovať.

zdroj: kitguru.net

zdroj: kitguru.net,
úvodný obrázok: techtrends.tech

TIP  Valve Steam Link aplikácia je dostupná v obchode pre Android zariadenia. Takto môžete streamovať hry ako aj PC do vášho smartfónu!
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.