V útrobách Microsoftu bol operačný systém Andromeda premenovaný na Windows Core OS | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

V útrobách Microsoftu bol operačný systém Andromeda premenovaný na Windows Core OS

Novinky

V útrobách Microsoftu bol operačný systém Andromeda premenovaný na Windows Core OS

V útrobách Microsoftu bol operačný systém Andromeda premenovaný na Windows Core OS

To, že Microsoft si pre nás pripravuje ďalší prevrat medzi operačnými systémami, potvrdilo už mnoho zdrojov, či už samotný Microsoft alebo rôzne uniknuté informácie priamo z Microsoftu. Tento systém, ktorý má byť v budúcnosti súčasťou aj napríklad telefónu Surface Phone, má prísť už v priebehu roku 2018. Doteraz sme ho poznali pod názvom operačný systém Andromeda, no podľa najnovších informácií sa v útrobách Microsoft oficiálne označuje ako Windows Core OS.

Windows Core OS má byť úplne jednotným operačným systémom, ktorý definitívne prepojí Windows 10 a mobilnú Windows platformu. Microsoftu sa vďaka tomuto systému splní vízia jednotného Windows systému. Tento systém má byť základným kameňom pre každé budúce Windows zariadenie, no dostupné budú rôzne časti a prvky systému, ktoré si bude môcť každý požívateľ na danom zariadení do systému pridať. Vďaka tomuto kroku by sa mal budúci systém stať konečne plne modulárnym operačným systémom.

Tento systém má byť v budúcnosti hlavne akousi náhradou pre operačný systém Windows 10 Mobile a má priniesť možnosť využívania terajšieho Windowsu 10 na smartfóne a s rozumnými dostupnými doplnkami by si mal každý používateľ samotný systém prispôsobiť podľa jeho potrieb. Vďaka úplnej modulárnosti by mali byť pre budúcich používateľov dostupné aj Win32 aplikácie, ktoré dnes dokážu používatelia spustiť iba na počítačoch. Vďaka tomuto budúcemu základnému kameňu pre operačný systém Windows 10 na smartfónoch, ponúka Microsoft široké množstvo možností, ktorými môžu budúce smartfóny disponovať a každý výrobca/ používateľ by si systém na zariadení dokázal samostatne poupraviť, aby pracoval vhodne a správne napríklad s nejakým špeciálnym hardvérom/ doplnkom ku smartfónu.

TIP  OnePlus 6 oficiálne: OLED displej, 8 GB RAM, Snapdragon 845 a podpora Androidu 9

Dúfajme že sa tieto plány Microsoftu nezastavia na bode mrazu a budúci rok konečne uvidíme nové smartfóny s plne modulárnym operačným systémom Windows 10 na mobilných zariadeniach.

Zdroj: windowscentral.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.