V testoch AnTuTu sa objavil čipset Helio P70, ktorý vo viacerých oblastiach poráža aktuálnu konkurenciu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

V testoch AnTuTu sa objavil čipset Helio P70, ktorý vo viacerých oblastiach poráža aktuálnu konkurenciu

Novinky

V testoch AnTuTu sa objavil čipset Helio P70, ktorý vo viacerých oblastiach poráža aktuálnu konkurenciu

Spoločnosť MediaTek sa podľa všetkého chystá priniesť na trh novú generáciu mid-range procesorov P40 a P70. Najnovšie sa objavili benchmarkové testy z AnTuTu pre procesor P70, kde získal 156906 bodov čo predstavuje vyššie skóre ako pri procesoroch Helio X30, Snapdragon 660 a Exynos 7872.

Zdroj: gsmarena.com

Predpokladané odhalenie novej generácie čispestov od spoločnosti MediaTek je počas nadchádzajúcej  udalosti MWC 2018. Ako môžete vidieť nižšie v tabuľke tak výsledky procesora sú skutočne pozoruhodné. Procesor Helio P70 dominoval v oblasti CPU kde má jednoznačne navrch oproti konkurencií. Druhou oblasťou bol test operačnej pamäte RAM kde získal prvenstvo. V ostatných oblastiach ako je GPU a UX mierne zaostával.

Zdroj: gsmarena.com

Očakáva sa, že procesor Helio P70 bude vyrobený 12nm technológiou. Taktiež sa predpokladá, že bude vybavený 8-jadrami, grafickým chipom Mali G72 MP4 a 13LTE modemom. MediaTek doteraz oficiálne neohlásil žiaden smartfón s daným procesorom.

Zdroj: gsmarena.com

 

TIP  Budúcnosť je na dosah. Pozrite si video jedného z prvého tunelov pod Los Angeles, pod ktorým Elon Musk buduje nový dopravný systém

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehlasujem, že ak mám menej ako 16 rokov, tak som požiadal svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.