V testoch AnTuTu sa objavil čipset Helio P70, ktorý vo viacerých oblastiach poráža aktuálnu konkurenciu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

V testoch AnTuTu sa objavil čipset Helio P70, ktorý vo viacerých oblastiach poráža aktuálnu konkurenciu

Novinky

V testoch AnTuTu sa objavil čipset Helio P70, ktorý vo viacerých oblastiach poráža aktuálnu konkurenciu

Spoločnosť MediaTek sa podľa všetkého chystá priniesť na trh novú generáciu mid-range procesorov P40 a P70. Najnovšie sa objavili benchmarkové testy z AnTuTu pre procesor P70, kde získal 156906 bodov čo predstavuje vyššie skóre ako pri procesoroch Helio X30, Snapdragon 660 a Exynos 7872.

Zdroj: gsmarena.com

Predpokladané odhalenie novej generácie čispestov od spoločnosti MediaTek je počas nadchádzajúcej  udalosti MWC 2018. Ako môžete vidieť nižšie v tabuľke tak výsledky procesora sú skutočne pozoruhodné. Procesor Helio P70 dominoval v oblasti CPU kde má jednoznačne navrch oproti konkurencií. Druhou oblasťou bol test operačnej pamäte RAM kde získal prvenstvo. V ostatných oblastiach ako je GPU a UX mierne zaostával.

Zdroj: gsmarena.com

Očakáva sa, že procesor Helio P70 bude vyrobený 12nm technológiou. Taktiež sa predpokladá, že bude vybavený 8-jadrami, grafickým chipom Mali G72 MP4 a 13LTE modemom. MediaTek doteraz oficiálne neohlásil žiaden smartfón s daným procesorom.

Zdroj: gsmarena.com

 

TIP  Vďaka veľkému záujmu je 64GB pamäťová karta opäť dostupná za 14,59€! Ponuka bude aktívna už len niekoľko dní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.