V používaní Windows-u 10 sme predbehli Čechov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

V používaní Windows-u 10 sme predbehli Čechov

Novinky

V používaní Windows-u 10 sme predbehli Čechov

Od oficiálne vypustenia Windows-u 10 ubehli necelé tri týždne od tej doby vám prinášame pravideľné správy o počte jeho aktivácií, ktoré neustále narastajú. Príkladom môžu byť články “Windows 10 si stiahlo za 24 hodín…” alebo “Windows 10 je už 5. najrozšírenejším operačným…” a dnes sa pozrieme na najaktuálnejšie dáta, ktoré sú momentálne dostupné.

Len pred pár hodinami boli uverejnené ďalšie oficiálne štatistiky, ktoré priniesol zahraničný portál WinBeta, ktorý informoval o celkovom počte aktivácií Windows-u 10 ku koncu minulého týždňa, ktorý dosiahol už 50 miliónov aktivácií.

Na grafoch nižšie si môžete pozrieť ako sa darí Windows-u 10 v našich končinách a u susedov v Českej republike, kde môžete vidieť nárast používateľov Windows-u 10 z 4.04 % na 8.11 % čím si výrazne upevnil 4. priečku v používanosti.

štatistiky_Windows_Česko
Na druhom grafe môžete zase vidieť aktuálne štatistiky zo Slovenska, kde medzičasom počet používateľov narástol z 3.01 % na 9.63 % čím sa stal 3. najpoužívanejším operačným systémom v našich končinách.
štatistiky_Windows_SlovenskoZdroj: WinBeta a gs.statcounter

TIP  Microsoft definitívne kupuje webovú službu GitHub. Dá zaň 7,5 miliardy dolárov! Poznáme ďalšie plány Microsoftu s touto službou, ktoré sú naozaj zaujímavé

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.