V obchode Windows Store sa nachádza už viac ako 20 000 UWP aplikácií | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

V obchode Windows Store sa nachádza už viac ako 20 000 UWP aplikácií

Novinky

V obchode Windows Store sa nachádza už viac ako 20 000 UWP aplikácií

V obchode Windows Store sa nachádza už viac ako 20 000 UWP aplikácií

Operačný systém Windows 10 prišiel už viac ako 2 roky dozadu. S novým systémom, ktorý ponúkol nové možnosti a funkcie, prišla aj zmena v obchode Windows Store. Hlavnou zmenou vo Windows Store je možnosť vytvárať a ponúkať UWP (Universal Windows Platform) aplikácie vo Windows Store. Možnosť používať tie isté aplikácie na všetkých Windows 10 zariadeniach vyzerala naozaj lákavo (aj stále vyzerá), no developeri sa do vývoju týchto aplikácií nejako nehrnuli a to vyústilo v nedostatok UWP aplikácií vo Windows Store.

Microsoft nikdy skutočný počet UWP aplikácií vo Windows Store neodhalil, no na konferencii Aceru na výstave IFA 2017 sa Peter Han, manažér z Microsoftu, zrejme prekecol. Podľa najnovších údajov sa v obchode Windows Store nachádza viac ako 20 000 UWP aplikácií.

Samotný Microsoft na začiatku zrejme dostatočne nedokázal motivovať developerov, aby začali vyvíjať UWP aplikácie. Už pred predstavením UWP aplikácií bola mobilná Windows platforma známa nedostatkom aplikácií v obchode. Microsoft túto “dieru” plánoval vyplniť už práve spomínanými UWP aplikáciami. Vyzerá to tak že Microsoftu tento plán ale nevyšiel úplne podľa predstáv.

Zdroj: microsoft.com

Samotný Steve Ballmer prezradil, že stratégia vyplniť dieru v obchode UWP aplikáciami nieje efektívna. V jednom rozhovore prehlásil, že Microsoft musí povoliť používanie Android aplikácií na mobilnej Windows platforme. Bez nich podľa neho nemá Windows Phone/Mobile na trhu šancu.

TIP  Surface Phone bude schopný hovorov. Nebude sa jednať teda len o „bežný“ rozkladací smartfón/tablet

Samotný koncept UWP aplikácií je naozaj unikátny a znie naozaj dobre, no Microsoftu to nevyšlo úplne podľa jeho predstáv. Problém je aj v tom, že často prezentované UWP aplikácie naozaj nie sú univerzálne. Najlepším príkladom je Netflix pre Windows 10. Aplikácia je prezentovaná ako univerzálna pre všetky platformy, no pre pozeranie ne smartfóne si musíte stiahnuť úplne inú verziu aplikácie Netflix, keďže tú čo máte na počítači na telefóne nemôžete ani len stiahnuť. Myslíte si že Microsoft nedostatočne motivoval developerov alebo je počet 20 000 dostačujúci?

Zdroj: IFA 2017, úvodný obrázok (vlastný)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.