V obchode Microsoft Store sa objavili prvé Progresívne webové aplikácie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

V obchode Microsoft Store sa objavili prvé Progresívne webové aplikácie

Windows 10

V obchode Microsoft Store sa objavili prvé Progresívne webové aplikácie

V obchode Microsoft Store sa objavili prvé Progresívne webové aplikácie

Microsoft nám ešte dávnejšie predstavil koncept Progresívnych webových aplikácií, ktoré si už dlhšiu dobu môžete vyskúšať na Vašom zariadení. Najviac sú využívané na zariadeniach s operačným systémom Windows 10 Mobile. Microsoft chce pomocou nich odstrániť dieru na trhu s aplikáciami. Progresívne webové aplikácie prinášajú pocit klasickej natívnej aplikácie, ktorá je ale zobrazená priamo vo webovom prehliadači a vývojári s ňou nemajú takmer žiadnu prácu. Momentálne si ich konvertovanie vzal na plecia Microsoft a do obchodu Microsoft Store pridal prvé Progresívne webové aplikácie.

PWA časom zrejme nahradia klasické UWP aplikácie

Progresívne webové aplikácie sú momentálne k dispozícii vo verzii Windowsu 10 Redstone 4. Výbornou správou je, že aplikácie podporujú aj viaceré natívne funkcie klasických aplikácií, napríklad ako posielanie upozornení alebo prácu offline. Microsoft si celý proces publikovania týchto aplikácií riadi sám, no vývojárom ponúka možnosť publikovať aj vlastné verzie PWA. Momentálne sa zameral na vybratie tých najlepších aplikácií, ktorými chce používateľov nalákať na ich používanie a časom by mali aplikácie potencionálne nahradiť klasické UWP aplikácie, ktoré nám Microsoft predstavil spoločne s operačným systémom Windows 10. Nižšie nájdete zoznam všetkých aplikácií, ktoré nájdete v obchode Microsoft Store:

Neviete, ako si zapnúť PWA na Vašom zariadení s operačným systémom Windows 10 Mobile? Je to naozaj jednoduché a stačí postupovať podľa nášho nedávno publikovaného článku, ktorý nájdete tu.

TIP  Ďalšia aktualizácia operačného systému Windows 10 bude označená ako October 2018 Update

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: vlastný

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.