V obchode Microsoft Store sa objavili aplikácie ako Google Fotky, Disk, Mapy a Dokumenty. Vydavateľom avšak nie je Google | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

V obchode Microsoft Store sa objavili aplikácie ako Google Fotky, Disk, Mapy a Dokumenty. Vydavateľom avšak nie je Google

Windows aplikácie

V obchode Microsoft Store sa objavili aplikácie ako Google Fotky, Disk, Mapy a Dokumenty. Vydavateľom avšak nie je Google

Zrejme väčšina používateľov operačného systému Windows 10 si všimla, že produkty spoločnosti Google sa nenachádzajú v obchode Microsoft Store. Spoločnosť Google sa nikdy nijako nezaoberala UWP platformou Microsoftu a v posledných rokoch nerobila takmer žiadne kroky ku tomu, aby svoje aplikácie posunula aj používateľom, ktorí používajú výlučne aplikácie z obchodu Microsoft Store. Pre fanúšikov webových aplikácií a služieb spoločnosti Google máme ale skvelé správy. Do vývoja UWP aplikácií pre Windows 10 sa pustilo vývojárske štúdio 11K, ktoré do obchodu vnieslo hneď niekoľko služieb spoločnosti Google.

V obchode sa nachádzajú najpopulárnejšie aplikácie

V obchode Microsoft Store sa najnovšie nachádza hneď 7 UWP aplikácií – Google Fotky, Disk, Mapy, YouTube Gaming, Dokumenty, Tabuľky a Prezentácie. I keď je väčšina z nich určená iba pre počítače, niektoré aplikácie ako Mapy a YouTube Gaming spustíte aj na mobilnom zariadení s operačným systémom Windows 10 Mobile. Od aplikácií určite nečakajte žiadne zázraky, keďže sa jedná v podstate iba o webové klienty v tele aplikácie, čiže ponúkajú štandardné funkcie, ako aplikácie na webe.

Aplikácie prichádzajú s jedným nepríjemným nedostatkom

Keďže sa nejedná o aplikácie priamo od samotnej spoločnosti Google, v aplikáciách sa nachádzajú reklamy. Je to celkom jednoducho pochopiteľné, no bežného používateľa to určite aspoň v niektorých momentoch naštve. Reklamný baner sa v aplikáciách nenápadne nachádza v ľavom dolnom rohu, no občasne z neho vyskočí aj nepríjemné okno s reklamou, ktoré dokáže bežnému človeku znepríjemniť život. Vývojári ale určite nemôžu pracovať zadarmo a tak by verní fanúšikovia Google aplikácií mohli aspoň čiastočne zľutovať nad vývojármi.

TIP  Klasický Skype stratí podporu už 1. septembra. Používatelia budú musieť presedlať na modernejšiu verziu

Google zatiaľ nezakročil

I keď spoločnosť Google nemá záujem o vytvorenie UWP aplikácií, určite nechce, aby s jej produktmi hrali iné vývojárske štúdiá, ktoré na ich produktoch ešte dokážu zarobiť aspoň malé finančné prostriedky. Spoločnosť Google takmer určite čoskoro podnikne potrebné právne kroky a aplikácie sa pravdepodobne časom vytratia z obchodu, no človek nikdy nevie. Možno sa ľudia z Googlu nakoniec zľutujú a vývojárom z 11K Studio ponúknu zaujímavú čiastku za vykonanie práce.

Patríte medzi pravidelných používateľov aplikácií od spoločnosti Google? Po ktorých aplikáciách z obchodu Microsoft Store určite siahnete? Napíšte nám do komentárov.

Google Photos for Win 10
Google Photos for Win 10
Developer: 11K Studio
Price: Free
Maps by Google
Maps by Google
Developer: 11K Studio
Price: Free
Google Drive for Win 10
Google Drive for Win 10
Developer: 11K Studio
Price: Free

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows aplikácie

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.