V najnovšom teste dominanta prehliadača Microsoft Edge nebola už tak dominantou | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

V najnovšom teste dominanta prehliadača Microsoft Edge nebola už tak dominantou

Novinky

V najnovšom teste dominanta prehliadača Microsoft Edge nebola už tak dominantou

Microsoft Edge je skutočne šikovný internetový prehliadač, avšak stále nedokáže presvedčiť dostatok používateľov na to, aby vymenili už dlhšie zaužívané prehliadače, hlavne teda Google Chrome.

Microsoft v súboji týkajúcom sa presvedčovania používateľov dlho lákal na výrazne dlhšiu výdrž batérie čo viackrát aj potvrdil vo video testoch. Jeden z posledných nájdete napríklad aj v našom staršom článku na tomto odkaze.

Od posledného testu však Google vypustil sériu aktualizácií pre svoj internetový prehliadač Chrome a vyzerá to tak, že hlavnú kompetitívnu vlastnosť Microsoftu v podobe životnosti batéria nie len že dobehol, ale aj mierne  predbehol. Teda aspoň podľa Youtube kanálu „Linus Tech Tips“.

Ako ste mohli vidieť v teste vyššie, tak hoci životnosť batérie pri využívaní prehliadača Microsoft Edge nie je vôbec zlá, ale už nedosahuje najlepšie hodnoty na trhu. Predbehol ho dokonca aj internetový prehliadač Firefox.

Zdroj: Youtube.com

Na druhej strane sa však darilo prehliadaču Microsoft Edge vo viacerých iných oblastiach, napríklad v rýchlosti, kedy dominoval nad ostatnými prehliadačmi.

Zdroj: Youtube.com

Zdroj: Youtube

TIP  Google pravdepodobne prinesie viacero dizajnových zmien pre prehliadač Chrome na Windows 10 zariadeniach. Pozrite sa na ne už dnes

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehlasujem, že ak mám menej ako 16 rokov, tak som požiadal svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.