Najčítanejší Windows 10 portál

V najnovšej aktualizácii pre Windows 10 Microsoft prináša možnosť stlmenia zvuk pre Microsoft Edge

Zdroj: Windows Blog

Poznáte to, otvoríte si stránku a niekde či už vo vrchnej alebo v spodnej časti webu sa začne načítavať reklama, ktorá obsahuje aj zvukovú stopu. Následne rolovanie k reklame a jej vypnutie, celkom otrava, čo poviete?

V najnovšej aktualizácii (Build 17035 pre členov programu Windows Insider), ktorú Microsoft priniesol počas včerajšieho dňa sme sa mohli dočkať niekoľkých vylepšení, v rámci ktorých sa niečo ušlo aj internetovému prehliadaču Microsoft Edge. Ten totiž dostáva po novom funkciu umožňujúcu zastavenia prehrávania zvuku, resp. jeho stlmenia.

Zdroj: Windows Blog

Funkciu môžete dobre poznáť s konkurenčných internetových prehliadačov. Google Chrome disponuje ňou už dlhšiu dobu a výnimkou nie sú ani ďalšie internetové prehliadače ako napr. Safari, FireFox a ďalšie.

To a kedy sa aktualizácia dostaví pre regulárnych používateľov, ktorí nie sú zapojení v programe Windows Insider je možno odhadovať v najbližších mesiacoch.

Zdroj: Windows Blog

TIP  50% používateľov má vo svojom PC poslednú veľkú aktualizáciu Windows 10 April. Patríte medzi nich aj vy?
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.