V Číne zakázali ďalšiu populárnu aplikáciu. Po Facebooku sa rad dostal aj na WhatsApp | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

V Číne zakázali ďalšiu populárnu aplikáciu. Po Facebooku sa rad dostal aj na WhatsApp

Novinky

V Číne zakázali ďalšiu populárnu aplikáciu. Po Facebooku sa rad dostal aj na WhatsApp

V Číne zakázali ďalšiu populárnu aplikáciu. Po Facebooku sa rad dostal aj na WhatsApp

V Číne bola oficiálne zakázaná celosvetovo populárna chatovacia aplikácia WhatsApp, potvrdili to aj čínski bezpečnostní experti. Aplikácia už v minulosti prebehla viacerými obmedzeniami. V minulosti používatelia tejto aplikácie v Číne nedokázali posielať videá alebo fotografie, no na rad prichádzajú aj samotné textové správy odoslané prostredníctvom tejto aplikácie. Používatelia spočiatku vôbec nevedeli či sa jedná o chybu v aplikácii alebo sa jedná o úmyselné blokovanie. Neskôr sa však naplnili všetky obavy občanov a v Číne bola táto aplikácia úplne zakázaná.

Podľa jedného z kryptograferov, sa čínska vláda rozhodla začať používať nový firewall, ktorý dokáže detekovať a blokovať NoiseSocket protokol. Ako sa dalo predpokladať, práve tento protokol využíva aplikácia WhatsApp pre posielanie správ. Firewall takisto už dlhšiu dobu blokuje a detekuje využívanie protokolu HTTPS/TLS, ktorý sa v aplikácii využíva na posielanie fotografií a videí.

V Číne bol zablokovaný samotný Facebook už v roku 2009. Zablokovanie aj druhej populárnej chatovacej aplikácie určite spoločnosť Facebook nepoteší, keďže trh v Číne je naozaj obrovský, spoločnosť tým pádom prichádza o potencionálne veľké tržby. Spoločnosť Facebook ku zablokovaniu aplikácie WhatsApp ešte nevydal žiadne stanovisko a stále čakáme, kým na povrch vyplávajú ďalšie informácie.

Zdroj: windowslatest.com

 

TIP  Európska komisia sa chystá opäť pokutovať Google. Pokuta sa môže tentokrát vyšplhať až na 11 miliárd USD
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.