Viete ako sa darí Microsoftu v Čechách? Pozrite si výsledky Gfk z prieskumu
Connect with us

V Čechách dominuje Samsung, druhú priečku obsadil Microsoft

Novinky

V Čechách dominuje Samsung, druhú priečku obsadil Microsoft

Zaujímalo vás niekedy aké zastúpenie majú jednotlivý výrobcovia mobilných telefónov na trhu? Spoločnosť Gfk sa na to pozrela v rámci Českej republiky kde zozbierala dáta od distribútorov a predajcov mobilných telefónov z štvrťroku tohto roka. Avšak treba ešte dodať, že Gfk nerozlišovalo medzi „chytrým“ a „hlúpym“ telefónom.

Ako môžete na grafe nižšie vidieť najsilnejším hráčom na trhu je Samsung, ktorý predal 255 723 zariadení, druhú priečku obsadil Microsoft (resp. Nokia) s predanými 92 974 zariadeniami. Tretím najsilnejším predajcom mobilných telefónov v ČR je spoločnosť Apple s iPhonmi. Medzi sedmičku najpredávanejších značiek mobilných telefónov sa ešte dostali Huawei (Honor), Sony, Lenovo a LG.

Zdroj: Mobilenet.cz, Gfk

Zdroj: Mobilenet.cz, Gfk

Avšak samotné výsledky prieskumu treba brať s miernou rezervou a to z dôvodu, že do štatistického súboru boli započítané aj „hlúpe“ telefóny, ktorých najväčší výrobcovia sú práve spoločnosti Samsung a Microsoft (resp. Nokia).

Akú predajnosť svojich zariadení má podľa vás Microsoft u nás?

Zdroj: Mobilenet.cz, Gfk

TIP  iPhony ani v tomto roku nedostanú OLED displej! Apple urobil razantný škrt kvôli slabým predajom iPhonov

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.