Na zariadeniach Xiaomi pôjde Windows 10
Connect with us

Užívatelia Xiaomi si budú môcť na telefón nainštalovať Windows namiesto Androidu

Novinky

Užívatelia Xiaomi si budú môcť na telefón nainštalovať Windows namiesto Androidu

Užívatelia mobilných zariadení Xiaomi si budú môcť na svoj telefón nainštalovať nový Windows 10 v mobilnej verzii. Microsoft si tak zvolil úplne novú stratégiu ako dostať svoj operačný systém do mobilných zariadení. Informáciu priniesol portál Neowin.net.

Táto možnosť, nainštalovať si Windows 10 v mobilnej verzii na Android zariadenia, sa internetom potuluje už dlhšiu dobu. Finálnu dôveryhodnosť jej dal tweetom Joe Belfiore, ktorý potvrdil, že Windows 10 pre mobilné zariadenia na telefónoch Xiaomi ide bez problémov. Microsoft už pred časom potvrdil dostupnosť TP verzie Windowsu 10 pre Xiaomi. Operačný systém skúšali na zariadení Xiaomi Mi4. Belfiore taktiež potvrdil, že Windows 10 v mobilnej verzii bude možné dať aj na iné Android zariadenia, ako len na telefóny spoločnosti Xiaomi.

Pokiaľ sa Microsoftu podarí presadiť ekosystém Windows 10 aj do Androidových zariadení, bude to prvý krát, čo nebude Windows Phone viazaný prevažne na zariadenia Lumia. Väčšia možnosť inštalovania na rôzne zariadenia tak pridá užívateľom možnosť výberu, je teda pravdepodobnejšie, že sa Microsoftu podarí rozšíriť operačný systém aj do iných zariadení a zvýši si tak percentuálnu obsadenosť v mobilnom segmente.

Na akých zariadeniach by ste si vedeli predstaviť systém Windows 10 pre mobilné zariadenia? Čo tak Galaxy Note 4, One Plus či Sony Xperia Z2?

TIP  Nový Xbox príde až v roku 2020. Predstavených herných konzol bude možno hneď niekoľko

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

4 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.