Používatelia navigácie Waze protestovali proti externému vkladaniu údajov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Používatelia navigácie Waze protestovali proti externému vkladaniu údajov

Novinky

Používatelia navigácie Waze protestovali proti externému vkladaniu údajov

Na včerajšom stretnutí Waze komunity s predstaviteľmi spoločnosti viacero používateľov navigácie protestovalo proti vkladaniu externých dát do aplikácie. Waze totiž funguje na princípe vkladanie dát od užívateľov, ktorí nahlasujú napríklad dopravné nehody, policajné hliadky, ďalej aplikácia automaticky sťahuje rýchlosť vášho pohybu, a na jeho základe vyhodnocuje aktuálnu dopravnú situáciu na cestách (napr. či je na danom úseku dopravná zápcha). Nie len tieto funkcionality urobili z tejto navigácie jednu z najobľúbenejších aplikácií medzi užívateľmi na zistenie pomerne presného a aktuálneho dopravného diania na cestách.

Navigácia Waze

Navigácia Waze

Avšak problém nastal zhruba necelý rok dozadu, kedy Waze začal spolupracovať so spoločnosťou CE – Traffic, ktorá sa zaoberá zberom dopravných dát a ich distribúciou, ktorá je kameňom úrazu. Totiž ich kvalita býva často nepresná a druhým problémom je nemožnosť nahlásiť tieto údaje prostredníctvom samotných používateľov ako neplatné.

Paradoxom pritom ostáva, že spomínané dáta hoci pochádzajú z oficiálnych zdrojov, tak ich distribúcia býva s výrazným časovým oneskorením, čo práve spôsobuje daný problém.

Používate aj vy navigáciu Waze? Stretli ste sa s daným problémom aj vy?

Zdroj: MojAndroid.sk

TIP  Na Slovensku máme lepší internet ako v USA. Že neveríš? Pozri si aktuálne štatistiky z ktorých padneš na zadok!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.