Už je to 20 rokov, čo prvýkrát v živom prenose sme mohli vidieť „Obrazovku smrti“. Stalo sa to pri predstavovaní nových funkcií Windowsu 98 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Už je to 20 rokov, čo prvýkrát v živom prenose sme mohli vidieť „Obrazovku smrti“. Stalo sa to pri predstavovaní nových funkcií Windowsu 98

obrazovka smrti death screen windows

Windows 10

Už je to 20 rokov, čo prvýkrát v živom prenose sme mohli vidieť „Obrazovku smrti“. Stalo sa to pri predstavovaní nových funkcií Windowsu 98

Modrá obrazovka alebo „Obrazovka smrti“ pre Windows používateľov nie je neznámym pojmom. Je tu s nami v podstate od prvých verzií Windowsu. Slúži primárne na to, aby sme sa dozvedeli dôvod pádu systému.

Prvýkrát v živom prenose sme ju mohli vidieť pred 20 rokmi pri predstavovaní nových funkcionalít Windowsu 98 počas eventu COMDEX 20. apríla.

Ako nižšie môžete vidieť na videu, tak hlavnými aktérmi okrem Billa Gatesa a Chrisa Capossela, inžiniera spoločnosti, bola aj modrá obrazovka, ktorá prekvapila oboch aktérov.


Ako ste mohli vyššie vidieť, tak samotný Chris bol celkom šokovaný a nevedel čo so sebou. Situáciu zachránil chvíľku na to samotný Bill Gates, ktorý zobral situáciu s humorom a poznamenal: „To musí byť dôvod prečo ešte nedistribuujeme Windows 98..“

PS: Chris Capossela stále pracuje v spoločnosti Microsoft a Bil Gates ho nikdy za toto fópa nepotrestal alebo nevyvodil za to žiadnu zodpovednosť.

Zdroj: vlastný (úvodný obrázok), Youtube (používateľ r0909)

TIP  Windows 10 April Update aj napriek obrovskému množstvu nedostatkov raketovo rastie

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.