Umelec dokázal, že s Microsoft Paint dokážete nielen orezávať obrázky
Connect with us

Umelec dokázal, že s Microsoft Paint dokážete viac, ako len orezávať obrázky

Novinky

Umelec dokázal, že s Microsoft Paint dokážete viac, ako len orezávať obrázky

Asi pre väčšinu užívateľov je Microsoft Paint jednou z najpoužívanejších aplikácií na počítači, ale väčšina ho využíva práve na orezanie obrázka, zmenu jeho veľkosti či veľmi základné grafické úpravy, ako napríklad zvýraznenie určitej časti z obrázka pomocou červeného krúžku.

Na krásne ilustrácie stačí málo

Bostonský umelec Pat Hines však dokázal, že úžasné umenie sa dá vytvoriť aj s 256 farbami na palete. Napísal knihu, ktorú potreboval oživiť obrázkami a tak všetky ilustrácie vytvoril pomocou Paintu, keďže, ako sám tvrdí, vo Photoshope je naozaj nemožný. Svoje zručnosti zdokonaľoval 10 rokov a na výsledku je to naozaj vidieť.

“Svoje remeselné zručnosti som vylepšoval počas dlhých nocí na recepcii nemocnice,” poznamenal Hines.

Jeho kniha Camp Redblood and the Essential Revenge je príbeh o letnom tábore z 80.-tych rokov. Kombinuje v nej klasické prvky letnej táborovej tradície – od maniakov s nožíkmi, hororovými monštrami až po hlúpe komédie z tohto obdobia.

Zdroj: deviantart.com

Microsoft už dlhšie plánuje Microsoft Paint z Windowsu odstrániť a nahradiť ho komplexnejším Paint 3D, ale dal na rady Insiders a tento krok zatiaľ odložil. Obľúbená aplikácia, ktorú používajú aj naše babičky, bola prvýkrát predstavená v roku 1985. Hinesova práca ukazuje, že aplikácia je stále obľúbená aj mimo technologických maniakov. Jeho práce si naozaj zaslúžia obdiv. Viac z jeho tvorby si môžete pozrieť aj tu.

Zdroj: boredpanda.com, deviantart.com (obrázky)

TIP  Microsoft má v pláne predstaviť smartfóny s Androidom. Napovedajú tomu najnovšie špekulácie
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.