Umelá inteligencia sa čoraz viac dostáva do „bežného“ života. Vďaka nej na serveroch Youtube bolo odstránených viac ako 8 miliónov videí | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Umelá inteligencia sa čoraz viac dostáva do „bežného“ života. Vďaka nej na serveroch Youtube bolo odstránených viac ako 8 miliónov videí

Youtube umela inteligencia.jpg

TECH

Umelá inteligencia sa čoraz viac dostáva do „bežného“ života. Vďaka nej na serveroch Youtube bolo odstránených viac ako 8 miliónov videí

Keď sa povie umelá inteligencia tak väčšinu z nás napadnú roboti, ktorý sa chystajú ovládnuť svet. Nuž, ale realita je úplne iná. Umelá inteligencia v mnohých prípadoch je pre koncových používateľov prospešná.

Podľa „Transparency report“, ktorý zverejnil internetový server Youtube umelá inteligencia odstránila z ich serverov takmer 8,3 milióna videí. Dôvod bol jednoznačný, obsah, ktorý jeho autori zverejnili nebol v súlade s podmienkami: „pornografia, podnecovanie k násiliu, obťažovanie alebo nenávistné prejavy…“. Podľa blogu, v rámci ktorého sa objavil report tak 76% videí bolo vďaka strojovému učeniu označených ako nevhodných ešte predtým ako ich mohol niekto vidieť.

Umelá inteligencia pomáha čistiť Youtube od nechceného obsahu

Prvýkrát tento spôsob označovania videí bol spustený v júni 2017. Nižšie si môžete pozrieť  výsledky, ktoré porovnávajú odstránenie nevhodných videí podľa počtu zahliadnutí videa.

Zdroj: Youtube

Pre zaujímavosť, za zhruba rovnaký čas ľuďmi bolo označených  zhruba 9,3 milióna videí, pričom približne 5% percent ľudí, ktorí označili video za nevhodné  bolo zaradených do programu Trusted Flaggers.

Zdroj: Youtube

TIP  Samsung otvoril najväčšiu továreň na výrobu mobilných telefónov na svete

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.