Umelá inteligencia sa čoraz viac dostáva do „bežného“ života. Vďaka nej na serveroch Youtube bolo odstránených viac ako 8 miliónov videí | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Umelá inteligencia sa čoraz viac dostáva do „bežného“ života. Vďaka nej na serveroch Youtube bolo odstránených viac ako 8 miliónov videí

Youtube umela inteligencia.jpg

TECH

Umelá inteligencia sa čoraz viac dostáva do „bežného“ života. Vďaka nej na serveroch Youtube bolo odstránených viac ako 8 miliónov videí

Keď sa povie umelá inteligencia tak väčšinu z nás napadnú roboti, ktorý sa chystajú ovládnuť svet. Nuž, ale realita je úplne iná. Umelá inteligencia v mnohých prípadoch je pre koncových používateľov prospešná.

Podľa „Transparency report“, ktorý zverejnil internetový server Youtube umelá inteligencia odstránila z ich serverov takmer 8,3 milióna videí. Dôvod bol jednoznačný, obsah, ktorý jeho autori zverejnili nebol v súlade s podmienkami: „pornografia, podnecovanie k násiliu, obťažovanie alebo nenávistné prejavy…“. Podľa blogu, v rámci ktorého sa objavil report tak 76% videí bolo vďaka strojovému učeniu označených ako nevhodných ešte predtým ako ich mohol niekto vidieť.

Umelá inteligencia pomáha čistiť Youtube od nechceného obsahu

Prvýkrát tento spôsob označovania videí bol spustený v júni 2017. Nižšie si môžete pozrieť  výsledky, ktoré porovnávajú odstránenie nevhodných videí podľa počtu zahliadnutí videa.

Zdroj: Youtube

Pre zaujímavosť, za zhruba rovnaký čas ľuďmi bolo označených  zhruba 9,3 milióna videí, pričom približne 5% percent ľudí, ktorí označili video za nevhodné  bolo zaradených do programu Trusted Flaggers.

Zdroj: Youtube

TIP  Aj vy túžite po nových leveloch v legendárnej hre DOOM? Umelá inteligencia ich dokáže vytvoriť koľko len chcete

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.