Umelá inteligencia pomocou sledovania aktivity zo športových aplikácií dokáže predpovedať vašu približnú dĺžku dožitia | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Umelá inteligencia pomocou sledovania aktivity zo športových aplikácií dokáže predpovedať vašu približnú dĺžku dožitia

Gero Lifespan odhad dlzky prezitia

Apple

Umelá inteligencia pomocou sledovania aktivity zo športových aplikácií dokáže predpovedať vašu približnú dĺžku dožitia

Umelá inteligencia pomocou sledovania aktivity zo športových aplikácií dokáže predpovedať vašu približnú dĺžku dožitia

To, že vedci dokážu predpovedať približnú dĺžku vášho života nie je žiadnym tajomstvom. Výpočty pritom robia na základe viacerých faktorov ako je napríklad cirkulácia krvi, fyziologické vlastnosti, na základe génov, ktoré ste dostali do vienka,  vaše pohlavie a podobne. Celkovo však ak sa chceme dostať k „presnejším“ číslam tak cesta za nimi je až príliš náročná. To sa pokúšajú však zmeniť ruskí vedci, ktorí vytvorili algoritmus založený na AI (umelej inteligencii), ktorý má byť údajne presnejší ako viacero modelov z minulosti.

Tím vedcov použil konvolučnú neurónovú sieť na nájdenie “biologicky relevantných” pohybových vzorov vo veľkom počte údajov z amerického zdravotného prieskumu a spája ich ako so zdravotným stavom jednotlivcov tak aj s dĺžkou dožitia.  Tieto dáta pozostávajú napríklad nie len s počítania krokov, ale aj  tým ako často prechádzate medzi aktívnym a neaktívnym obdobím  a ďalšími mnohými faktormi  vo vašom živote, ako sú vaše spacie návyky, návštevy telocvične a podobne.

Aplikácia Gero Lifespan je aktuálne dostupná len pre iOS

Tieto dáta všetky následne porovnávajú za cieľom, aby bližšie pochopili túto problematiku. Vyskúšať si to môžete aj sami na sebe, aktuálne však len za podmienky, že vlastníte telefón s operačným systémom iOS cez aplikáciu Gero Lifespan, ktorá využíva údaje z ďalších aplikácií ako je napr. Apple Health, Fitbit, Rescuetime a ďalšie.

Hoci tento odhad vám nedá kompletný prehľad vášho zdravia a ani „nemenné číslo“ vzhľadom na to, že nedokáže monitorovať napríklad všetky faktory ako je napríklad váš genetický základ alebo diéty a podobne, ktoré do veľkej mieri vplývajú na zdravie, tak aj napriek tomu môže v kombinácii s klinickými testami dať relatívne rýchly obraz vášho zdravia.

TIP  Zo smartfónov sa stáva nebezpečná zbraň. Za volantom ich používame čoraz častejšie
Gero Lifespan
Gero Lifespan
Developer: Gero
Price: Free

Zdroj: Engadget.com, úvodný obrázok: GeRo

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.